SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖĞRENCİLERİN PROJELERİ BİLİM ŞENLİĞİ'NDE SERGİLENDİ

Aliağa'da yıl boyunca ortaokul ile lise öğrencilerinin yaptığı bilim projeleri, düzenlenen 4006 TÜBİTAK İlçe Bilim Şenliği ile halkın ziyaretine açıldı.

05 Haziran 2018 17:52 magazin 385
ÖĞRENCİLERİN PROJELERİ BİLİM ŞENLİĞİ'NDE SERGİLENDİ
Aliağa'da bulunan 22 okuldan öğrenciler projelerini Bilim Şenliği'nde sergiledi.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Bilim Proje Ekibinin koordinatörlüğünde bu yıl ilk defa 4006 TÜBİTAK İlçe Bilim Şenliği düzenledi. Şenlikte 14 ortaokul, 8 lise olmak üzere toplamda 22 okul görev alarak, 90 proje sergiledi. Her okulun tek tek gerçekleştirdiği projeler düzenlenen Bilim Şenliği'nde sergilendi.

Avcı Ramazan'da düzenlenen şenliğin açılış kurdelesini Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse ve Ak Parti İlçe Başkanı Kazım Sayın kesti. Projeleri yakından inceleyerek, projeler hakkında öğrencilerden bilgiler alındı. Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz öğrencileri tek tek tebrik ederek ileriki çalışmalarında başarılar diledi.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Bilim Proje Ekibinin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK İlçe Bilim Şenliğine, Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogun Derse ve Aliağa Ak Parti İlçe Başkanı Kazım Sayın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Yavuz, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER