SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Satranç Turnuvası büyük ilgi gördü

Karşıyaka Belediyesi'nin Atatürkçü Düşünce Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Ata'ya Saygı Satranç Turnuvası” büyük ilgi gördü.

14 Kasım 2016 13:40 magazin 947
Satranç Turnuvası büyük ilgi gördü
Karşıyaka Belediyesi'nin Atatürkçü Düşünce Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Ata'ya Saygı Satranç Turnuvası” büyük ilgi gördü. 22 ilden 600 sporcunun katıldığı turnuvada, en iyi hamleyi yapabilmek için masa başına oturan sporcular, dereceye girmek için mücadele etti.    

ANLAMLI ETKİNLİK 
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında birbirinden anlamlı etkinliklere imza atan Karşıyaka Belediyesi, Ata'ya Saygı Satranç Turnuvası düzenledi. Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen turnuvaya, 22 ayrı ilden 600 sporcu katıldı. Yarışmada ayrıca Azerbaycan, Türkmenistan ve Fransa'dan da sporcular yer aldı. Yoğun çekişmelere sahne olan turnuva iki gün sürdü. 15 üst düzey hakemin görev aldığı organizasyon sonunda dereceye girenlere ödüller verildi.    

“ATATÜRK'Ü ANLAMALIYIZ” 
Satranç turnuvasının başlangıç törenine katılıp ilk hamleyi yaparak müsabakaları başlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “İyi ki Atatürk gibi bir önderimiz var. Bizlere sevgiyi, barışı öğreten liderimizin ilkelerini yaşatmak için mücadele ediyoruz. Bizim ilkelerimiz kültür, sanat ve bilimdir” dedi. Törende konuşan ADD Karşıyaka Şube Başkanı Tuna Arslan da turnuvaya katkıları nedeniyle Hüseyin Mutlu Akpınar'a teşekkür etti.    

SONUÇLAR  
8 yaş altı kategorisi: Karma grup Kerem Aytin, Bayanlar grubu Ezgi Selen Aslan, UKD'siz grupta ise Uygar Tırmak birinci oldu. 10 yaş altı kategorisi: Karma ve bayanlar gruplarında Gülcan Sena, UKD'siz grupta ise İlke Kaya birinci oldu. 14 yaş altı kategorisi: Karma'da Enes Işılak, bayanlarda Büşra Özbek, UKD'siz grupta ise Doğan Pepe birinci oldu. Açık kategori: Karmada Burak Fırat, bayanlarda Emel Kaya, UKD'siz grupta ise Alper Kundakçı birinci oldu. Dereceye girenlere madalya ve para ödülü verildi.    
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER