SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TORBALI'DA İNCİR FESTİVALİ

Torbalı Belediyesi, Çapak 'ta yetiştirilen bardacık incirinin tanıtımı için festival düzenliyor.

31 Temmuz 2018 11:03 magazin 353
TORBALI'DA İNCİR FESTİVALİ
HABER MERKEZİ-4-5 Ağustos'ta ilki yapılacak olan festival geleneksel hale getirilecek.
Torbalı'nın Çapak köyü ve çevresinde yetişen Bardacık cinsi incirin tanıtılması amacıyla 4-5 Ağustos tarihleri arasında festival düzenleniyor. Zeytin üretiminde marka haline gelen Torbalı'da incirin de tanıtılması için böyle bir festival düzenlediklerini dile getiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Torbalı'da yetişen Bardacık cinsi inciri kendisine has aroması ve tadıyla diğer incirlerden çok farklı. Çapak' ta bol miktarda yetişen ve satışı yapılan bu çok özel inciri tüm Türkiye'ye tanıtmak istiyoruz. Festival ile Çapak' taki incir üreticisinin pazar payı da artacak” dedi.

EN GÜZEL İNCİRE ÖDÜL VAR
Cumartesi günü düzenlenecek açılış töreninin ardından belediye halk oyunları ekibi gösterilerde bulunacak. Yörede yetişen en güzel bardacık inciri yarışmayla belirlenecek. Festivalin pazar günü programında ise, dereceye giren incir üreticilerine ödülleri dağıtılacak. TRT Ses Sanatçısı Ali Çakar, vereceği konserde Türk Sanat Müziğinin farklı eserlerini seslendirecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER