SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜRKAV İZMİR ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE ANMA TÖRENİ DÜZENLEDİ

Kabri Başında Dualarla Yad Ettiler

06 Haziran 2018 12:45 magazin 241
TÜRKAV İZMİR ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE ANMA TÖRENİ DÜZENLEDİ
TÜRKAV İzmir Şubesi her yıl olduğu gibi, bu yıl da Ülkücü Şehitleri unutmadı. 5 Haziran sabahı asılarak şehit edilen Halil Esendağ ve Selçuk Duracık mezarları başında dualarla anıldı. Anma törenine katılan ‘Gül Hüznü' isimli kitabın yazarı Taş Medreseli Mehmet Karanfil Ülkücü Şehitlerin mezarı başında anılarını ve idam sabahını anlattı. Katılımcıların duygusal anlar yaşadığı anma törenine Milliyetçi Hareket Partisi 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı TÜRKAV üyesi Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, çok sayıda sendika başkanı ve temsilcisi de katıldı.

TÜRKAV İzmir Şube Başkanı Birol Demirci Pınarbaşı Hacılarkırı Mezarlığında sabah namazının ardından gerçekleştirilen anma töreninde yaptığı konuşmasında, ‘Vakfımız şükürler olsun ki her yıl minnettar olduğumuz şehitlerimizin kabri başında Kur-an'ı Kerim okumayı, dualar etmeyi bize nasip ediyor. Bazı tuhaf karakterli kişilikler oluştu, kendi kimliğine yabancı, sonradan olma ve sonradan görme… Türk Milliyetçisi olduklarını söylerler, Ülkücü dünya görüşünü savunduklarını beyan ederler, sol grupların üç fidan olarak bildikleri Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hayat hikayelerini bilir ve paylaşırlar fakat ne yazık ki Ülkücü Hareketin darağaçlarında şehadete ulaşmış kahramanların geride bıraktığı o acıklı ve mahzun hayat hikayelerinin farkında bile değillerdir. Bizler destanlaşan Ülkücü Hareketin şehitlerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Onlara hem bizlerin hem de tüm Türk Milletinin vefa borcu vardır. Kara Eylül cuntacılarının darağaçlarında aramızdan aldıkları şehitlerimiz Halil Esendağ ve Selçuk Duracağı rahmet ve minnet ile anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.' Dedi.

Kabir başında Kur-an'ı Kerim okunarak, dualar edildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER