SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Başkan Aksoy genç piyanistleri ağırladı

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Ekim 2019 13:10 menemen 257
Başkan Aksoy genç piyanistleri ağırladı
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Uluslararası 1. İzmir Piyano Festivali için dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen genç piyanistleri Menemen'de ağırladı, Menemen'in sembolü olan testilerden hediye etti.

3-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek ve geliri Ege Orman Vakfı'na bağışlanacak olan Uluslararası 1. İzmir Piyano Festivali kapsamında, "Bir fidan bir ağaç, bir çocuk bir umut” sloganıyla dünyanın dört bir tarafından gelen genç piyanistler İzmir'de ağırlanıyor. Ege Kültür Platformu Derneği'nin öncülüğünde ve piyano öğretmeni Nilüfer Güzel koordinatörlüğünde gerçekleşecek festivalin sponsorlarından biri olan Menemen Belediyesi, Park Kafe'de düzenlediği bir etkinlik ile Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile genç piyanistleri buluşturdu.

Genç piyanistlerle yemek yiyen ve sohbet eden Başkan Serdar Aksoy, kültür ve sanat etkinliklerinin merkez şehri olan İzmir'de düzenlenen bu festivale sponsor oldukları için yaşadığı memnuniyeti vurguladı. Sanata ve sanatçıya verdiği değeri her defasında dile getiren ve düzenlediği kültür sanat etkinlikleri ile bunu ortaya koyan Başkan Aksoy, "Çocukların ve gençlerin sanatın içinde olması, bir enstrüman ile ilgilenmeleri çok mutluluk verici. Her zaman sanatın ve sanatçının destekçisi olduk ve bundan sonra da olacağız. Uluslararası 1. İzmir Piyano Festivali gibi genç yetenekleri destekleyen bir etkinliğin parçası olduğumuz için gurur duyuyorum” dedi.

Görüşmenin sonunda festivale katılan 17 başarılı genç piyano öğrencisine Menemen'in sembolü olan testilerden hediye eden Başkan Aksoy, bu etkinliğin önümüzdeki dönemde Menemen'de yapılması için gerekli başvuruları yapacaklarını söyledi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER