SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EMEKÇİLERİN HAKLARINI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ

CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy İzmirli basın emekçileriyle bir kahvaltıda buluştu.

07 Mart 2019 15:47 menemen 248
EMEKÇİLERİN HAKLARINI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ
CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy İzmirli basın emekçileriyle bir kahvaltıda buluştu. Kanal Ege Kafe Kulis'de düzenlenen kahvaltıda Aksoy önemli açıklamalarda bulundu. Menemen'de kendisi hakkında Kara Propaganda yapıldığını belirten Aksoy, "'CHP adayı seçimi kazanırsa belediye emekçilerini işten çıkaracak, CHP bu maaşları ödeyemez' şeklinde bir kara propaganda yürütülüyor. Biz de burada emek yüce değerdir diyen bir partini adayıyız. Menemen'de emekçileri işten çıkarmayı bırakın onların haklarını sonuna kadar savunacağız.” dedi. 

"KARA PROPAGANDAYA GEÇİT YOK”

Başkan Adayı Serdar Aksoy "Biz aday adayıyken Menemen Belediye Emekçilerine seslendiğimiz broşürümüzde sendikal haklarına kadar tüm haklarını sağlayacağımızı belirttik. Belediye çalışanlarının zorla parti mitinglerine götürülmeyeceğini, açılışlarda yoklama aldırmayacağımızı ve belediye emekçileri üzerinde hiçbir baskı kurmayacağımızı belirtmiştik. Hala sözlerimizin arkasındayız. Belediye emekçilerin üzerinde kurulan bu baskılara şimdi olduğu gibi seçildiğimiz zaman da izin vermeyeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Belediye emekçisi arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Bu kara propagandanın önüne geçmek için her türlü önlemi alacağız. Kimsenin ekmeği üzerinden siyaset üretmeye kalkışmasınlar.” diye konuştu. 

"MENEMEN'DE NABIZ CHP DİYE ATIYOR”

Tüm karşı çalışmalara rağmen Menemen'de nabzın CHP lehine attığını vurgulayan Aksoy "Menemen'de nabız Cumhuriyet Halk Partisi olarak atıyor. 31 Mart'ta gecesi biz açık ara farkla bu seçimleri kazanacağız. Bizim arkamızda ne belediye ne de hükümet var. Bizim arkamızda sadece ve sadece halk var. AKP'nin yapmış olduğu mitinglere kamu çalışanları zorunlu olarak gönderiliyor. Devletin tüm kademeleri Menemen' de AK Parti'ye çalışıyor. Çünkü insanları zorluyorlar. O kurumlardaki insanlar da buna tepkili... Bizim örgütümüz dimdik ayakta. İsimlerin gitmesi, gelmesi değil esas olan örgüt. Miting gibi seçim bürosu açılışları yapıyoruz. Örgüt, partiye, Menemen'deki geleneğe, Atatürk devrimlerine sahip çıkıyor. Menemen'de AKP'ye geçit verilmeyecek. Benim için, partiye omuz vermeyen insan kim olursa olsun partili olmaz. AKP'nin adayı miting yaptı, bu miting dışarıdan gelen insanlarla oluşturuldu. Menemen Devlet Hastanesi'nde çalışan insanları oraya gitmek zorunda bıraktılar. Buna rağmen bizim Cuma günü yaptığımız mitingdeki sayıyı toplayamadılar. Her türlü desteğe rağmen vaziyetleri bitik. Menemen, belediye yada hükümetten destek alan kesimlerin ne yapmak istediğini anladı. Şehrin nabzı, durumu net. Biz açık ara kazanacağız. Biz belediye emekçilerinin de oyunu alacağız, bize güveniyorlar. Üzerimizde çok büyük baskı var diyorlar. İki taraflı baskı; biri belediye biri hükümetten... Bu bir şiddettir. Biz de o şiddeti kırıp atıyoruz.”dedi. 

"HALK MECLİSLERİ KURACAĞIZ”

Halk meclisleri ve kadın dostu bir belediyecilik anlayışı ile belediyeyi yöneteceklerini belirten CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy "Önümüzdeki dönemde Menemen'i lojistik merkez olarak nitelendireceğiz. Lojistik dışında ise istihdam noktasında kadın ve gençlik dayanışma merkezleri kuracağız. Burada, atölyeler olacak, kadınlar üretecek, bizde bunu kooperatif yoluyla satın alacğaız. Menemen'de şuan kadının adı yok. Bizim önceliğimiz kadınlarımızın ekonomik özgürlüğüne sahip olması. Hem de kadın kimliğini var etmek, bu merkezde çalışacak olan psikolog, sosyolog arkadaşlarımız olacak. Kadın dostu bir belediyecilik anlayışımız olacak. Kentimizde kadınlar gece yolda yüksek sesle gülebilecek. Kadına yönelik şiddetin, tacizin olmadığı bir Menemen'i yaratacağız. Bizim merkezi hükümetten ayrılmamız gereken nokta yönetim tarzımız. Önümüzdeki dönemde halk meclisi Menemen'de kurulacak. Her mahallede sandık olacak. Menemen'de 65 mahallemiz var, her mahalleden bir temsilci olacak. Bir de muhtarlarımız var, toplam 130 kişi halk meclisi olacak. Amacımız şeffaf yönetim. Belediye başkanı da bürokratlarda halkına hesap versin. Kapalı kapılar ardında ihaleler vermek değildir. Halk meclisleri olacak. İkinci önemsediğimiz konu ise toplumsal barış. 65 mahallemiz var ama herkes kendi gettosunda yaşıyor. Halk meclisini oluşturduğumuz vakit, toplumsal barışı da sağlayacağız. Herkes birbirinin derdini biliyor olacak. Biz orada farklı kesimleri bir araya getireceğiz. CHP'de bir dönem açılıyor. Bloklar belli. Artık bu yeni döneme olur veren arkadaşlarımızla yönetime talip oluyoruz. Temsil ettiğimiz mantık başarılı olduğu için yeni siyaset anlayışıyla aday olduk. Ezberleri bozarak ilerliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi yeni dönemi iyi okudu. ” ifadelerinde bulundu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER