SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Gönülleri fethetmeye devam edeceğiz

Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, "Mekke'nin fethi gönüllerin de fethidir” dedi.

02 Ocak 2019 14:59 menemen 336
Gönülleri fethetmeye devam edeceğiz
Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, Mekke'nin Fethi'nin 1388'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yüksel mesajında Mekke'nin fethiyle birlikte İslam'ın gönülleri fethetme sürecinin de başladığını hatırlatarak, "Üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen, Mekke'nin fethi dinlerini sadece Allah'a adayan ve Allah'a iman ve ibadet ettikleri için yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına Allah'ın en büyük hediyesi ve lütfu olmakla birlikte o güzel peygamberin ve ashabının gönülleri de beraberinde fethettiği güzel bir olaydır” diye konuştu.

"Çıkarılacak çok ders var”

Yüksel, İslamiyet'in merkezi olan Mekke'nin, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuştuğunu da belirterek, "Mekke bundan tam 1388 yıl önce şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hakimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke'nin fethi zaferinden hem idareciler hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu anlamda, birçok güzellikleri hatırlatan bu tür gelişmeleri vesile kılarak, gönülleri fethetmeye, gönlümüzü yeni fetihlere açmaya devam ediyoruz. Bizler de her zaman vurguladığımız gibi kuruluş ve kurtuluşun şehri olan İzmir ve Menemen'e hizmet etmekle birlikte gönülleri fethetmenin arzusuyla vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda, Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bu vesile ile Mekke'nin fethinin yıl dönümünü büyük bir sevinçle kutluyor, güzelliklere ilham olmasını diliyorum” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER