SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İZSU'DAN MENEMEN'E YATIRIM

İZSU'dan Menemen'e 18 milyonluk yatırım daha

24 Aralık 2018 11:12 menemen 156
İZSU'DAN MENEMEN'E YATIRIM
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, aşırı yağışlarda kent içindeki cadde ve sokaklarda yaşanan sıkıntıyı çözmek, birleşik çalışan kanal ve yağmur suyu hatlarını birbirinden ayırmak amacıyla yatırımlarına hız kesmeden devem ediyor. Kentin pek çok noktasında aynı anda onlarca projeyi birlikte yürüten İZSU, Menemen'in Seyrek ve Günerli mahallelerinde yağışlarda yaşanan sıkıntıyı önlemek, eskiyen kanalları yenilemek için de ihaleye çıktı. 18 milyon liraya mal olacak çalışmalar Kasım ayında başladı.

Çalışmalar kapsamında, Seyrek'teki Gazi Mustafa Kemal, İnönü ve 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi ile Günerli mahallelerinde toplam 3 kilometre uzunluğunda yağmur suyu kanalı, 20 kilometre de kanal hattı döşenmiş olacak.

İZSU'nun 2004 yılından bu yana son yatırımlarıyla birlikte ilçedeki yatırım tutarı 162.3 milyona ulaştı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER