SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KARAGÖL'DE DOĞA KAZANDI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

07 Ocak 2019 12:18 menemen 185
KARAGÖL'DE DOĞA KAZANDI
Karagöl'de yapılmak istenen ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir” kararıyla izin verilen taş ocağı işletme ruhsatı hakkında Menemen Belediyesi, STK'ların ve Menemen halkının  birlikte yürüttüğü eylemler sonucunda karar iptal edildi. İzmir 2'nci İdare Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda "ÇED Raporu Gerekli Değildir” kararı iptal edildi.
Mahkemeden çıkan kararın ardından bir basın açıklaması gerçekleştiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin "Bu mücadelemizde bizlerle birlikte hareket eden Sivil Toplum Örgütlerimize, Muhtarlarımıza, Oda Başkanlarımıza, çevreci dostlarımıza, bu davada bilabedel çevre için avukatlık yapan arkadaşlarımıza, köylülerimize ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.
Karagöl hakkında çıkan kararın çevre katliamına dur demek olduğunun altını çizen Şahin " Bu karar "100 yıllık çam ağaçlarını size kestirmeyeceğiz” demektir. Bu karar "Çocuklarımıza temiz bir çevre ve oksijen kaynağı bırakacağız” demektir. Bu karar "Ey çevre katliamcıları, sizin karşınızda yürekli, cesur, ülkesini seven çevreciler var” demektir. Bu karar "Bir daha böyle çevre katliamına sakın ha sakın kalkışmayın” demektir. Bu karar "Yaşasın çevre, inadına çevre” demektir.” açıklamalarında bulundu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER