SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MENEMEN BLD. BŞK. TAHİR ŞAHİN'İN BASIN AÇIKLAMASI..

Çünkü Tahir Şahin bu…

07 Haziran 2017 22:19 menemen 861
MENEMEN BLD. BŞK. TAHİR ŞAHİN'İN BASIN AÇIKLAMASI..
02.06.2017 tarihinde, İZKUŞ (İzmir Kuş Cenneti'ni Koruma ve Geliştirme Birliği) toplantısında ne yazık ki talihsiz bir olay yaşanmıştır.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün, İZKUŞ ile arasındaki protokolü yenilememesi de ayrı bir talihsizliktir. İzmir'e, doğaya yapılan ciddi bir kötülüktür.
Söz konusu protokolün yenilenmemesi hususunda görüşülürken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, İZKUŞ'ta görev alan personelin iş akitlerine tazminatları ödenerek son verilmesi ve İZKUŞ'un tüzel kişiliğinin dondurulmasını önermiştir.
Ben de orada görev yapan arkadaşlarımızın iş akitlerinin feshinin yanlış olduğunu söyledim. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İZKUŞ'tan hizmet alımı yaparak, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Sasalı'da yer alan Doğal Yaşam Parkı gibi yerlerde bu arkadaşlarımızın istihdam edilmesini önerdim.
Ayrıca en önemlisi, İZKUŞ'un tüzel kişiliğinin dondurulmasının yanlış olduğunu, Bakanlık kararına inat hizmet etmemiz gerekliliğini ortaya koydum. Çünkü daha önceki yıllarda protokol olmadan da 6 yıl hizmet vermiş bir Birlik'ten söz ettim. Bu önerim hukuken mümkündür.“
Bakanlığın oyununa gelmeyelim, kuşları küstürmeyelim, yoksa burası yıllara sari yok olur gider. Bu da karşı tarafa yarar. Biz de bilmeden onlara hizmet etmiş oluruz” dedim.
Yapılan oylama sırasında, “Şerh koymak isteyen var mı?” diyen İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu'na “Benim şerhim var sayın Başkanım” dediğimde, sayın Aziz Kocaoğlu, “Başkan neye şerh koyduğunu biliyor musun?” sorunu yöneltti ve aynen şu cevabı verdim, “Evet biliyorum Başkanım.
”Bunun üzerine Aziz Bey'in cevabı ise; “Başkan, 20 yıldır bu işi yapıyorsun. Adam gibi dur” olmuştur. “Ben adam gibi duruyorum” dediğimde sayın Aziz Bey; “Ben senin adamlığını İsa Bey Çiftliği'nden biliyorum” deyip toplantıyı terk etmiştir.
Şimdi, buradaki tarz çok önemlidir. İsa Bey'in Çiftliği'nde Tahir Şahin ne dediyse, basının önünde açıklaması gerekirdi.
Hem insanların karakteriyle ilgili kapalı bir cümle kurup kaçacaksınız, hem de adamlıktan bahsedeceksiniz
.
Tahir Şahin Kimmiş?
Tahir Şahin, parti içinde daha çok demokrasi istemiş ve o yolda dönemin CHP Genel Başkanı tarafından partiden atılmış. 2,5 yıl sonra da yargı kararıyla partisine dönmüş gerçek bir partilidir.
Partiye döndükten sonra, Sayın Deniz Baykal'ın İzmir ziyaretinde, partili Belediye Başkanları ile basına kapalı bir toplantı yapılmıştır. Ben de toplantı sonrasında söz alıp, “Sayın Genel Başkanım, ben artık partiye yargı yoluyla döndüm. Burada bulunan 30 Belediye Başkanımın önünde sizden özür diliyorum” diyerek, artık kavga olmasın mantığıyla kurmuş olduğum bu safiyane cümlelerimi İZKUŞ toplantısında adamlığım ile örtüştürmenin bir izahı olamaz.
Bu ne kindir? Bu ne nefrettir? Bu nasıl bir anlayıştır?
Ne yazık ki Aziz Bey sapla samanı karıştırmıştır.
İzmir için, çevre için, haklı bulduğum bir öneriyi savunurken ve şerh koydum diye bu laflar söylenince, Aziz Bey'in demokratlığından şüphe etmeye başladığımı vurgulamak isterim.
Herkesin içinde yaptığım bir özür, 9 yıl sonra gündeme getiriliyorsa, üstelik sapla saman karıştırılarak basının önünde söylenip kaçılıyorsa;
Bence sapla samanı karıştıran, kin ve nefret taşıyan, lafı söyleyip kaçanların adamlığı sorgulanmalıdır.Tahir Şahin doğru bildiğini, koltuk düşünmeden, her yerde her zaman çekinmeden söylemiştir. Söylemeye de devam edecektir.
Çünkü; Tahir Şahin bugüne kadar kimseye biat etmedi. Sapla samanı karıştıranlara, kin ve nefreti olanlara hiç etmeyecektir.
Bu açıklamaları yaparken, son derece üzüntü duyduğumu da tüm kamuoyunun bilmesini isterim.
Karakterimle oynayacak cümleyi kim kurarsa, benden alacağı cevap hep böyle olacaktır.
Çünkü Tahir Şahin bu…
Yapacak bir şey de yok…
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER