SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Menemen Nostaljik Sinema Günleri başladı

Menemen Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen "Nostaljik Sinema Günleri” başladı.

27 Haziran 2019 10:37 menemen 446
Menemen Nostaljik Sinema Günleri başladı
Menemen Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen "Nostaljik Sinema Günleri” başladı.

Cumhuriyet Meydanı'na kurulan açık hava sinemasında gösterilen ilk film, yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı Neşeli Günler oldu. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve eşi Dilek Aksoy'un da izlediği, başrollerinde Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen ve Ayşen Gruda'nın yer aldığı filme halkın ilgisi yoğundu.

Patlamış mısır ikramının da yapıldığı etkinlikle, 70'li ve 80'li yılların en yaygın sanatsal faaliyetlerinden olan yazlık sinemaların ruhunun yeniden canlanması ve halkın hoşça vakit geçirmesi amaçlanıyor. Her hafta farklı bir mahallede düzenlenerek yaz sonuna kadar devam edecek Nostaljik Sinema Günleri'nde önümüzdeki günlerde; 3 Temmuz'da Kent 2'de Bizim Aile, 9 Temmuz'da Gölpark'ta Uçurtmayı Vurmasınlar, 16 Temmuz'da Göktepe Köyü'nde Çöpçüler Kralı, 23 Temmuz'da Seyrek'te Züğürt Ağa, 30 Temmuz'da Haykıran'da Selvi Boylum Al Yazmalım, 6 Ağustos'ta Kesikköy'de Kapıcılar Kralı, 20 Ağustos'ta Emiralem'de Züğürt Ağa ve 27 Ağustos'ta Maltepe'de Selvi Boylum Al Yazmalım filmleri izlenebilecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER