SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MENEMEN PLASTİK OSBDE KATILIMCILARDAN YÖNETİME ALKIŞ

Türkiye'nin tek Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olma özelliği taşıyan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Yönetim Kurulu ve Katılımcılar bir araya geldi

16 Ocak 2018 19:50 menemen 447
MENEMEN PLASTİK OSBDE KATILIMCILARDAN YÖNETİME ALKIŞ
Türkiye'nin tek Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olma özelliği taşıyan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Yönetim Kurulu ve Katılımcılar bir araya geldi. OSB Yönetiminin bugüne kadar yaptığı çalışmaları dikkatle dinleyen katılımcılar hep birlikte Yönetim Kurulunu alkışladı

.Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) Yönetim Kurulu, Bölgede bugüne kadar yapılan çalışmaları paylaşmak, bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek ve görüş almak için OSB'de yer alan katılımcı firma yetkililerini Bölgeye davet ederek bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bölgede yer alan katılımcı firmaların tamamına yakınının katıldığı toplantıda, bir hayalin gerçekleşmesine hep birlikte tanık olduklarını vurgulayarak sözlerine başlayan EBSO Meclis Başkanı ve MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Bölgemizde bugüne kadar yapılan tüm bu çalışmaları bir lira kredi almadan, sanayicilerimizin aidatları ile başardık. 2010 yılında ilk kazmayı vurduk, son teknolojileri kullanarak modern bir altyapı sistemi kurduk. 2015 yılından itibaren sanayicilerimiz inşaat ruhsatlarını alarak yatırımlarına sorunsuz bir şekilde başladılar. Şu anda toplamda 500 dönümden oluşan sanayi parsellerimizde faaliyete geçen ve inşaatına devam eden parsellerin tüm parsellere oranı %60'a yaklaştı. Şu anda faaliyetteki firmalarımız 1300 kişiye istihdam sağlıyor. Bu kadar kısa bir sürede faaliyete geçen bir OSB olduğunu sanmıyorum. Bu bir rekordur. Bugün itibarıyla tahsisi yapılmamış tek bir parselimiz bulunmuyor. Tüm parsellerde faaliyet başladığında Türkiye Ekonomisine 5000-6000 kişilik bir istihdam sağlamayı hedefliyoruz.
MPİOSB Yönetimi olarak bugünlere gelmemizde bizden desteklerini esirgemeyen siz değerli katılımcılarımıza ve Müteşebbis Heyetimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

MPİOSB'nin devam ettiği ve planladığı yatırımlar hakkında da katılımcılara bilgi veren Esen son olarak çevreye duyarlı bir OSB' olduklarından bahsetti ve “OSB olarak çevreyi önemsiyoruz, bugüne kadar 1500 tane ağaç diktik, hedefimiz bu rakamı 3000'lere çıkarmak. Kokusu ve kirli atığı olmayan bir OSB'yiz. Bundan dolayı faaaliyete geçtiğimiz günden beri çevremizde yeni konut alanları oluşmaya başladı ve bulunduğumuz alan Menemen için bir cazibe merkezi haline geldi.Bu konutlarda yaşam başladığında birkaç yıl içinde OSB'miz Menemen'e sağladığı katkılarla anılacak.” diyerek sözlerini tamamladı. Salih Esen'in konuşmasını tamamlamasının ardından tüm katılımcılar OSB Yönetimini alkışladı.

Toplantı bitiminde hatıra fotoğrafı çekimi ile sonrasında hep birlikte yemek yenilmesi ile organizasyon sona erdi
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER