SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Menemenli ziraatçılardan Tarım Fuarı'na tam destek

Menemen Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeler, 3'üncüsü düzenlenecek Menemen Tarım Fuarı'na tam destek verdiklerini açıkladı

26 Aralık 2018 11:52 menemen 256
Menemenli ziraatçılardan  Tarım Fuarı'na tam destek
Menemen Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Elit Fuarcılık Hizmetleri'nin organizasyonu ile 17-20 Ocak 2019 tarihlerinde Menemen Belediyesi tarafından 170 dönüm alanda kurulan ve İzmir'in ilk doğal göl parkı olama özelliğini taşıyan Gölpark Menemen'de üçüncü kez düzenlenecek olan Expomenagro Hayvancılık Et Ve Süt Teknolojileri, Tarım Ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı'na bir destek de Menemen Ziraat Odası delegelerinden geldi.

Menemen Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeler, Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen kahvaltıda buluştu. Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi'nin de katıldığı toplantıda Menemen Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeler, 17-20 Ocak 2019 tarihlerinde 3'üncüsü düzenlenecek Menemen Tarım Fuarı'na tam destek verdiklerini açıkladılar.

"Fuara destek, çiftçimize destek demektir”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl, Menemen'in bir tarım kenti olduğunun altını çizerek, "Bugün burada Menemen Ziraat Odamızın çok değerli temsilcileri ve delegeleri ile bir araya geldik. Bugün bu salonda bulunan arkadaşlarımız Menemen'in gerçek üreticileri ve gerçek temsilcileridir. Çünkü Menemen her ne kadar bir sanayi kenti ise her ne kadar bir turizm kenti ise bir o kadar da tarım kentidir. Bugün birçok tarım ürünü ve yöreye özgü hayvan çeşidi ile Menemen Türkiye'nin ve özellikle İzmir'in en önemli tarım merkezlerinden birini oluşturmaktadır. Son iki yıldan beridir ise bu güzel ilçemizde Sayın Belediye Başkanımız Tahir Şahin'in de büyük bir desteği ile bir tarım ve hayvancılık fuarı gerçekleştirilmektedir. Bu fuar ile burada yetiştirdiğimiz tüm ürünlerimiz çok büyük bir kitleye ve hatta tüm Türkiye'ye ulaşma şansı yakalamıştır. Geçtiğimiz iki yıl içinde Menemen tarım ve hayvancılığına çok büyük katkı sağlamış olan fuarımız bu yıl da 17-20 Ocak 2019 tarihlerinde yine aynı yerde Menemen Gölparkımızda gerçekleştirilecek ve üreticilerimiz ile çiftçilerimiz buluşacaktır. Ben buradan Menemen Ziraat Odası olarak geçtiğimiz iki yılda oluğu gibi bu yıl da bu fuara tam destek vereceğimizi bildirmek istiyorum. Fuarımıza destek, üreticimize ve çiftçimize destek anlamına geliyor. Bu açıdan başta Belediye Başkanımız Sayın Tahir Şahin olmak üzere Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi ve bu fuara destek olan tüm kişi ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"Menemen'e bir kooperatif kazandıracağız”

Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl, önümüzdeki dönemde gerçekleştirecekleri projelerden de bahsederek Menemen'de tarım ve hayvancılık ürünleri alanında bir kooperatifleşme çalışması da yapacaklarını ifade ederek şunları söyledi: Hepimizin bildiği üzere Türkiye'de maalesef birçok tarım ürünü ithal edilir durumda. Çiftçilerin ihtiyaçlarını makul fiyatlara temin edebilmesi ve ürettikleri ürünleri değerinde satabilmeleri için kooperatifleşme bu açıdan da büyük önem taşıyor. Menemen de bu alanda çok büyük bir eksiklik olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde çiftçilerimizin ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerimizin ürünlerini çok daha değerli kılacak bir çalışma içerisine gireceğiz ve Menemenimize bir kooperatif kazandıracağız.

"Menemen'de 4 gün boyunca şölen yaşanacak”

Toplantıda Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi de söz aldı. Çiçekçi, Menemen Tarım Fuarı'nın Menemen'i ve Menemen'de yetiştirilen tarım ve hayvancılık ürünlerini tüm Türkiye'ye tanıttığını söyleyerek, "Fuarlar yapıldıkları kente katmadeğer katar, katkı sağlar. Bir yerde bir fuar varsa orada herkes kazanır. Üretici kazanır, esnaf kazanır, en nihayetinde de kent kazanır. Biz bu fuarımızla birlikte başta kadın çiftçilerimiz olmak üzere tüm çiftçilerimize bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedefledik. İnanıyorum ki doğru yoldayız. Bu yıl çok değerli Belediye Başkanımız Sayın Tahir Şahin'in de desteği ile 3'üncüsünü gerçekleştireceğimiz fuarımızda yine Menemen'i tüm Türkiye'ye tanıtma ve duyurma gayesinde olacağız. Bu sene de fuarımız her yıl olduğu gibi bir şölen havasında gerçekleştirilecek. Artık geleneksel hale gelen 'Çiftçi Bilgi Yarışması'nda bu kez erkek çiftçiler 'Efeler Yarışıyor' konsepti ile sahne alacak. Fuar yine en iyi koyun, en iyi keçi, en iyi koç, en güzel kuzu yarışmaları ile renklenecek, Menemen Tarım Fuarı'nın olmazsa olması ıspanaklı börek ve en iyi ıspanak yarışması ise yine büyük bir heyecana sahne olacak. Ben buradan başta tüm Menemenli kardeşlerimi ve tüm İzmirlileri bu şöleni yaşamaya davet ediyorum” dedi.

Resmi açılış 17 Ocak'ta

Menemen Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Elit Fuarcılık Hizmetleri'nin organizasyonu ile Menemen Belediyesi tarafından 170 dönüm alanda kurulan ve İzmir'in ilk doğal göl parkı olama özelliğini taşıyan Gölpark Menemen 17-20 Ocak 2019 tarihleri arasında üçüncü kez Expomenagro Hayvancılık Et Ve Süt Teknolojileri, Tarım Ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı'na ev sahipliği yapacak. Fuarın resmi açılışını 17 Ocak Perşembe günü saat 14:00'te Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi başta olmak üzere Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy, Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl, İzmir Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çiftçiler birlikte yapacak.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER