SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖĞRENCİLER BAŞKAN ŞAHİN'E TEŞEKKÜR ETTİ

MEBGEM'de eğitim gören öğrenciler velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

13 Eylül 2018 11:15 menemen 387
ÖĞRENCİLER BAŞKAN ŞAHİN'E TEŞEKKÜR ETTİ
YKS ve LGS'de elde ettikleri başarıyla göz dolduran öğrenciler, velileri ve öğretmenleriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. MEBGEM yönetici ve öğretmenlerinin de yer aldığı ziyarette katılımın yoğun olması sebebiyle Belediye Başkanı Tahir Şahin misafirlerini Belediye Meclis Toplantı salonunda ağırladı.

MEBGEM Asarlık Şubesi'ne başlamadan önce herhangi bir üniversitenin İnşaat Mühendisliği Fakültesi'ni kazanmayı hedeflediğini ve sonrasında hedef yükselterek İzmir Demokrasi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni kazandığını söyleyen Volkan Çiftçi; "İlçemizde eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırması bakımından MEBGEM'in üstlendiği rol oldukça büyük. Atatürk ilke ve devrimler ışığında bilimsel, laik, çağdaş, demokratik ve kaliteli bir eğitimin Menemen Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sunulması biz öğrenciler için büyük bir şans” dedi.

"Kıymetini bilerek, çok ders çalışın”

Çiğli Fen Lisesi'ni kazanan Yahya Canbulut'un annesi Bircan Canbulut ise veliler adına konuşmasında, MEBGEM'de eğitime başladıktan sonra oğlunun büyük bir değişim yaşayarak başarıya ulaştığını söyledi. Fen ve Teknoloji Öğretmeni Bircan Canbulut; "Şuan eğitim yapboz tahtası gibi. Her siyasi iktidar kendine göre bir eğitim sistemi belirliyor. Biz de veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak çok zor süreçten geçiyoruz” diyerek, parasız eğitimin adresi MEBGEM'i kuran Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eğitim emekçilerine tüm veliler adına teşekkür etti.

Canbulut, öğrencilere ise şu tavsiyede bulundu; "Böyle bir eğitim kurumunun kıymetini bilerek, çok çok ders çalışın.”

 "Belediye Başkanımıza karşı mahcup olmadık”

MEBGEM'in kuruluşundan bugüne Müdürlüğünü yürüten emekli öğretmen Metin Yaşatürk ise tüm öğrenciler, velileri ve eğitim emekçileri adına Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'e çiçek sunarak; "Bir öğretmen ne kadar yeterli olursa olsun, eğitim alanları ne kadar kusursuz olursa olsun, öğrenci eğer istemezse başarı gelmez. Önce öğrencinin istekli olması lazım. Biz öğrencilerimize kayıt sırasında hedeflerini sorarız ve o hedefe ulaşabilmeleri için çaba sarf ederiz. Öğrenci istekli olduktan sonra geriye kalan, öğretmenin öğrenciyle olan diyalogudur. Geç, dinamik, donanımlı eğitimcilerimizle başarıyı yakalıyoruz. 'Eğitimde tasarruf yapılmaz' diyen Belediye Başkanımızın emeği asla unutulmaz. Hem parasız hem de kaliteli bir eğitimi yürütmenin vicdani muhakemesini de yaparak, Belediye Başkanımıza karşı mahcup olmadık. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaptığımız inancındayız. Bu başarıda velilerimizin de önemli katkısı var” dedi.

 "Eğitime de, birlik ve beraberliğe de katkı sağlıyoruz…”

MEBGEM'i kurmaktaki ilk hedefinin doğu ve güneydoğudan ilçeye göç edenler ile Menemen'de yaşayanlar arasında kardeşlik köprüsü kurmak olduğunu açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, "9 yıl önce, kapanan Asarlık Belediyesi'nin hizmet binasını eğitim yuvası yapalım istedik. Özellikle ilçe merkezimizde yaşayan hemşehrilerimiz, doğu ve güneydoğudan göç eden vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Asalık'ta MEBGEM'i kurmamızı eleştirmişti. O bölgesel ayrımcılıktan, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Boşnak-Çerkez gibi ayrımcılıktan nefret ediyorum. Şehitliklerde Türk de, Kürt de, Alevi de, Sünni de var. Biz elbette eğitime hizmet ediyoruz ama bunun yanında birleştirici güç oluyoruz. İlk yıl 8-10 öğrenci vardı Menemen merkezden Asarlık'taki dershanemize giden. Kubilay Kültür Merkezi'ni açana kadar ise Asarlık'taki öğrencilerimizin %60'ı ilçe merkezi ve köylerimizden geliyordu. Demek ki biz eğitime hizmet etmenin yanında birlik ve beraberliği aşılamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte. Başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyor, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu ülke birlik, beraberlik içerisinde yaşıyor ve bunu yaşatabiliyorsa, biliniz ki bu ülkeyi hiç kimse bugüne kadar bölemedi, bölemeyecektir de. Eğer biz bu noktada bu ilçeye ve ülkemize güzel katkılar yapabiliyorsak, eminim ki Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu devlet hep tek devlet, bu millet hep tek millet, bu vatan hep tek vatan olarak kalacaktır. Gönderde dalgalandırdığımız ay yıldızlı bayrağımız da her zaman tek bayrak olarak kalacaktır” diye konuştu.

"1 verip 20 alıyoruz”

MEBGEM'in her yıl yaklaşık 1 milyon TL Belediyeye mali yükü olduğuna dikkat çeken Başkan Tahir Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; "Yıllık 1 milyon TL maliyete karşın, 20 milyon TL karımız var. Bu parayı biz almıyoruz, ailelerimizin cebinde kalıyor. Bu para Menemen'de kalıyor. MEBGEM olmasa bu öğrencilerin en az yarısı Karşıyaka, Bornova, Çiğli ilçelerine gidecek. 1 verip 20 alıyoruz. Bütün bunlara baktığımızda, inanılmaz doğru bir iş yaptığımızı görüyoruz.”

Ziyaretin sonunda MEBGEM öğrenci, veli ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Tahir Şahin ile hatıra fotoğrafı çekildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER