SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SÜS TAVUKLARI MENEMEN'DE YARIŞTI

Türkiye 2. Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi'ne ev sahipliği yapan Gölpark Menemen'de, Türkiye'nin en bakımlı süs tavukları şampiyonluk için yarıştı.

17 Aralık 2018 16:51 menemen 258
SÜS TAVUKLARI MENEMEN'DE YARIŞTI
İlki geçtiğimiz yıl İstanbul'da düzenlenen Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi'nin ikincisi Menemen'de yapıldı. Menemen Belediyesi tarafından 170 dönüm alanda kurulan ve İzmir'in ilk doğal göl parkı olma özelliğini taşıyan Gölpark Menemen'de 13-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye 2. Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi, Türkiye'nin dört bir yanından yetiştiricileri buluşturdu.

 "Sizlerle birlikte yürüyeceğiz"

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Başkanı Ömer Kılıçoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul'dan sonra ikincisini Menemen'de düzenledikleri Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi'nde emeği geçenlere teşekkür ederek; "Bugüne gelmemizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hedeflerimiz çok büyük. Türkiye'de yapacağımız Avrupa Şampiyonası hedefine sizlerle birlikte yürüyeceğiz” dedi.

 "Emeği geçenleri kutluyorum”

Süs tavuğu yetiştiriciliğinin ivme kazanmasına katkıda bulunacak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise konuşmasına şu sözlerle başladı; "Böylesine büyük bir organizasyonun ikincisinin Menemen'de olması bizim açımızdan büyük anlam taşımaktadır. İlki İstanbul'da, ikincisi Menemen'de yapılan bu organizasyona katkı koyan başta Federasyon Başkanımız ve Dernek Başkanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.”


"Menemen'e katkılarımız devam edecek”

Türkiye 2. Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi'nin ardından Gölpark Menemen'in, 17-18-19 Ocak'ta 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacağını hatırlatan Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti; "Yılda burada en az 5-6 fuar yapmaya başladıysak, Menemen'e hem sosyal, hem kültürel, hem de ekonomik anlamda katkı koyuyoruz demektir. Bu katkılarımız devam edecek. Bu katkıların çok önemi var. Yol, su, ulaşım kadar önemlidir bu tür katkılar. Bu tür katkılar birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi getiriyor. Birlik, beraberlik, kardeşlik varsa; bu devlet her zaman tek devlet olarak kalacaktır, bu vatan her zaman tek vatan olarak kalacaktır, gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız her zaman tek bayrak olarak kalacaktır.”

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Başkanı Ömer Kılıçoğlu, katkılarından dolayı Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'e plaket sunup teşekkür ederken, Başkan Tahir Şahin ise Kılıçoğlu'na Menemen'e özgü topraktan yapılmış testi hediye etti. Protokol tarafından açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ziyaretçiler, fuar alanında kümes hayvanlarını görme imkanı buldu.

Kaz, ördek, tavuk ve horoz yetiştiricileri; çoğunluğunu süs tavuklarının oluşturduğu 60 ırkta 715 hayvanı, yarışma için yetkililere teslim etti. İbik, kanat ve ayak yapısı, formu, desenleri, tüy ve göz rengi gibi kıstaslarla değerlendirilen hayvanlar arasından en bakımlı olanları, farklı ülkelerden 6 hakemin puanlamasıyla belirlendi.

Yarışmada dereceye giren hayvanların sahiplerine ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Kategorisinde şampiyon olan hayvanların sahiplerine kupa, en iyi ikincilere onur ödülü ve üçüncülere madalya verildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER