SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GENCELLİ KIYILARINA HAM PETROL VURDU

Gencelli sakinleri kıyıya vuran petrolden şikayetçi oldu.

31 Ağustos 2018 14:15 saglik 1077
GENCELLİ KIYILARINA HAM PETROL VURDU
DİĞER GÖRSELLER
Dün gece saatlerinde Gencelli kıyılarına vuran ham petrol vatandaşlar tarafından görüntülendi. Yenifoça Korucak mevkii Meltem Sitesi önünden başlayan ve Gencelli koyuna doğru giden sahile ham petrol ya da petrol atığı bir madde vurdu.Kıyı boyunca yoğun koku ve kirlilik manzarası ile karşılaşan vatandaşlar sızıntının bir tankerden gerçekleştiğini ve yetkililerin çözüm üretmekte geciktiğini dile getirdi. Bölge sakinlerinden Serhat Güner fotoğraflarla sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Nereyi aradıysam ulaşamadım,son olarak Jandarma ihbar hattına ulaştım.Ekip yönlendireceklerini söylediler.'Umarım ilgililer görür duyar' dedik.Önce jandarma ekibi ve saat 02.00 civarında Sahil Güvenlik Ekibi geldi. Numune aldılar. Ağır tonajlı gemilerin yakıt çökeltisi olduğunu söylediler. Mutlaka insan eliyle temizlenmesi gerektiğini denizin tolore edemeyeceği bir madde olduğunu belirtip, tutanak tuttular. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne durumu aktaracaklarını belirttiler." diyerek yaşananları paylaştı. 

Kirliliğe neden olan tankere ceza kesildi
Foça Liman Başkanı Mustafa Çankaya, kirliğin kaynağının araştırıldığını söyledi. Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ise kirliliğin olduğu bölgelerde, su ve ham petrolden numune aldı. Öte yandan dün gece  Aliağa Limanı'nda teknik arıza meydana gelen Panama bandıralı tankerin ait olduğu firmaya, ham petrol sızıntısı olduğu gerekçesiyle Sahil Güvenlik ekiplerince para cezası kesildiği öğrenildi. Tankerdeki sızıntıya ise Tüpraş Aliağa Rafinerisi ekipleri tarafından müdahalede bulunulduğu bildirildi.
GENCELLİ KIYILARINA HAM PETROL VURDU
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER