SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İKÇÜ Tıp Fakültesi Pediatri Öğretim Üyelerinin Büyük Başarısı

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin akademik çalışmalarda bulunan tıp doktorları için 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bilimsel ödüller sahiplerini buldu.

15 Mart 2019 13:13 saglik 681
İKÇÜ Tıp Fakültesi Pediatri Öğretim Üyelerinin Büyük Başarısı
Türkiye'nin ve İzmir'in en büyük hastanelerinden biri olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin akademik çalışmalarda bulunan tıp doktorları için 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle iki kategoride verdiği bilimsel ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl ilk kez verilen SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bilim Ödülleri'nde, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Dündar, 160'a yakın akademik personelin çalıştığı hastanede, en yüksek h indeksi ve atıf sayısı dalında birincilik ödülü aldı.

Dağıtılan sekiz ödülün 5'ini İKÇÜ Tıp Fakültesi Pediatri Kliniği öğretim üyeleri aldı.
İKÇÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Dündar, en yüksek h indeksi ve atıf sayısı dalında birincilik ödülü aldı. Yine İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan öğretim üyeleri Prof. Dr. Nihal Olgaç Dündar ve Doç. Dr. Gönül Çatlı da, 2018 yılında impakt faktörü en yüksek dergide yayın ve yayın sayısı kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

En yüksek h indeksi ve atıf sayısı dalında da İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Yekta Öncel ile Doç. Dr. Gönül Çatlı otuz üçüncülük ödüllerini paylaştı.

Ödüller, yoğun bir katılımla hastane konferans salonunda gerçekleşen törenle Başhekim Doç.Dr.Mustafa Emiroglu tarafından takdim edildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER