SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜRK KIZILAYINA FOÇADAN 114 ÜNİTE KAN 34 ÜNİTE KÖK HÜCRE BAĞIŞI

Türk Kızılayı mobil kan ekibine İzmir'in Foça İlçesi'nde 114 ünite kan 34 ünite kök hücre bağışı yapıldı.

11 Mart 2020 12:54 saglik 4714
TÜRK KIZILAYINA FOÇADAN 114 ÜNİTE KAN 34 ÜNİTE KÖK HÜCRE BAĞIŞI

Türk Kızılayı mobil kan ekibine İzmir'in Foça İlçesi'nde 114 ünite kan 34 ünite kök hücre bağışı yapıldı. Stokların azaldığını ve kanın her zaman ihtiyaç olduğunu hatırlatan yetkiller sağlıklı vatandaşları düzenli kan vermey çağırdılar.

Türk Kızılayı mobil ekibi 8-9 Mart 2020 tarihlerinde İzmir'in Foça İlçesi'nde değişik noktalarda konuşlanarak bağış kan alımı yaptı. İlçeye bağlı Bağarası Mahallesi Cemil Midilli Ortaokulu bahçesinde 62 ünite kan ve 4 ünite kök hücre, Foça İlçe Turizm Müdürlüğü Foklu Çeşme önünde ve bir tavuk çiftliğinde(Ercanlar Tavuk Çiftliği)  ise 52 kan ve 30 kök hücre bağışı olmak üzere iki günde toplam 114 ünite kan ve 34 ünite kök hücre bağışı sağlandı.

Türk Kızılayı Foça Şubesi Başkanı Muharrem Yeşilkaya Kızılayın bölgedeki tüm hastanelere kan temin ettiğini, kök hücre bağışlarıyla çok sayıda vatandaşa yeni bir hayat sağladığını söyledi. Yeşilkaya; "Biliyoruz ki kan sürekli bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaç günümüz ve mevsim koşulları nedeniyle daha da artmıştır. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sağlıklı tüm vatandaşlarımızı düzenli kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER