SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADI

AK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADI

02 Temmuz 2018 18:39 siyaset 495
AK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADI
DİĞER GÖRSELLER
Ak Parti İzmir 2.Bölge Milletvekili seçilen Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır ve Yaşar Kırkpınar partilerinin Aliağa İlçe Başkanlığı'na teşekkür ziyaretinde bulundu. 
24 Haziran'da Ak Parti İzmir 2.Bölge Milletvekili seçilen Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır ve Yaşar Kırkpınar Bergama, Dikili, Kınık'ın ardından partilerinin Aliağa İlçe Başkanlığı'na teşekkür ziyaretinde bulundu. Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti İzmir 2. Bölgeden Milletvekili Adayı olan Musa Çevik ve Fatma Nur Gündüzpolat da ziyaret heyetinde yer aldı. Ziyaret ekibini, Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım'ın yanı sıra kalabalık bir partili grubu karşıladı. Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın'ın ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etmesinin ardından söz alan İzmir 2. Bölge Milletvekili Hamza Dağ, tüm partililere teşekkürlerini iletti. 
"Cumhurbaşkanımız seçilemeseydi, bu stresi mağdur ve mazlumlar hissedecekti”
Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini de anlatan Hamza Dağ, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda yeniden seçilmesinin ne kadar önemli olduğunu bugün bir kez daha anlıyoruz. Eğer Cumhurbaşkanımız ilk turda seçilememiş olsaydı, bugün 8 Temmuz'un stresini sadece biz değil, coğrafyamızda yaşayan, dünyanın her yerinde yaşayan mazlum ve mağdur milletler hisseder noktada olacaktı. Aynı zamanda ülkemiz bu arada yaşanabilecek olan stresi fazlasıyla yaşamayla karşı karşıya olacaktı. Eğer 24 Haziran'da bu bitmemiş olsaydı 25 Haziran sabahında daha rahat bir ülkeye değil, stresli bir ülkeye uyanır noktada olacaktık.” dedi. 
"Parlementer sistem olsaydı, güvenoyunu konuşuyor olacaktık”
Bugünkü meclis tablosunun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin önemini bir kez daha hissettirdiğini belirten Dağ, "Mecliste 301 milletvekili alamamış olsaydık, eski sistem olsaydı, şu anda güvenoyu konusunu konuşuyor olacaktık. Arada 5 milletvekili var, 5 milletvekili alınamadığı için eğer Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değil de parlamenter sistem olsaydı, acaba koalisyon kurulacak mı? Kurulamayacak mı? Kurulursa kiminle kurulacak, kurulduğu zaman kaç tane bakanlık verilecek? O koalisyonun ömrü ne kadar olacak? Bunları tartışıyor olacaktık. Ama bu gün bunları tartışmıyoruz.” diye konuştu.  
"Hani meclis by-pass ediliyordu”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimden hemen sonra yapmış olduğu konuşmalarla kendi çelişkisini ortaya koyduğunu ifade eden Dağ, "16 Nisan öncesi veya sonrasında tabirleri neydi, 'tek adam' diyorlardı.  Bugünse, artık gücü kalmamış bir cumhurbaşkanı olduğunu söylüyorlar. Hani diyordu 'meclis bypass ediliyor'. Bugün Ak Parti'nin mecliste çoğunluğu yok diye Cumhurbaşkanının yetkisinin az olduğunu iddia ediyorsun. Bu bir çelişki değil mi?”dedi.
Konuşmasının ardından partililerine sözü veren Milletvekili Hamza Dağ'dan küçük bir kız çocuğu yazdığı şiiri okumak istediğini ifade etti.10 yaşındaki Ayşe Ceylin Üzel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı şiiri okudu. Annesinin yazdığı şiiri de okuyan Küçük Ayşe, Milletvekillerinden ve salonda bulunan partililerden alkış aldı.
Milletvekili heyeti, toplu hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra diğer ilçelerdeki parti teşkilatlarına da teşekkür ziyaretinde bulunmak üzere ilçeden ayrıldı.
AK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADIAK PARTİ VEKİLLERİNİ KARŞILADI
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER