SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AK Partili Kırkpınar taş ocağını istemeyen köylülerin sesine kulak verdi

-Vatandaş istedi, AK Partili vekil durdurdu

05 Şubat 2020 22:24 siyaset 562
AK Partili Kırkpınar taş ocağını istemeyen köylülerin sesine kulak verdi
Kemalpaşa'nın Yukarı Yenmiş Mahallesi'nde yapılacak olan taş ocağı projesi AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar'ın girişimleri sonucu iptal edildi.

Kemalpaşa Yukarı Yenmiş Mahallesi'nde yapılacak olan kalker ocakları ve kırım eleme tesisi projesinin yapılmamasını isteyen mahalle sakinleri, durumu mahalle muhtarı Barış Özcan ile birlikte AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar'a ilettiler. Taş ocağının yapılmaması noktasında mahalle sakinlerinin sesine kulak veren ve girişimlerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile görüşüp kararın durdurulmasını sağladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamayan Kırkpınar, "Biz sürekli olarak sahada olduğumuz için hemşerilerimizin neredeyse bütün sorunlarını yakından biliyoruz. Daha öncede buna bezer durumlar olmuştu. Bizde ilgilenmiştik. Mahalle muhtarımız durumu anlatınca gerekli girişimlerde bulunup kararın durdurulmasını sağladık. Her zaman vatandaşlarımızın talep ve isteklerini yerine getirip, daha yaşanabilir bir İzmir için gece, gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"Bizimle her zaman yakından ilgileniyor”

Sosyal Medya hesabından da AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar'a teşekkür eden Yukarı Yenmiş Mahalle Muhtarı Barış Özcan ise, her zaman kendileri ile yakından ilgilendiğine vurgu yaptı. Özcan, "Daha öncede buna benzer sorunlarımız olmuş ve sayın vekilimiz Yaşar Kırkpınar'a durumu iletmiştik. Sağ olsun bizim taleplerimizle geçmişten buyana çok yakından ilgilenir. Hemen çözülmesi noktasında gerekli girişimlerde bulunur. Bu seferde konu ile bizzat ilgilenerek, hem bizim hem de çevre köyler için çok büyük bir sıkıntı olan taş ocağı yapım projesini durdurdu. Kendisine mahalle sakinleri adına teşekkür ediyoruz” dedi.

"Yol sorunumuzu da vekilimiz çözdü”

Özcan, mahallenin yol ve benzeri sorunlarının da AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar tarafından çözüme kavuşturulduğuna dikkat çekerek, "Yukarı Yenmiş Mahallesi adına sayın vekilimizden bugüne kadar ne istediysek eksiksiz olarak yerine getirdi. Daha öncede mahallemizi ziyaret etmiş ve sorunlarımızı dinlemişti. Bizde yolumuzun sıkıntılı olduğunu kendisine iletmiştik. O sorunumuzda sayın vekilimizin talimatları ile çözüme kavuşturuldu” şeklinde konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER