SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA HALKI SEÇENEKSİZ DEĞİL

DSP ALİAĞA' DA SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

12 Mart 2019 14:43 siyaset 362
ALİAĞA HALKI SEÇENEKSİZ DEĞİL
Demokratik Sol Parti Aliağa İlçe Örgütü 31 Mart Yerel Seçimlerinde iki kutuplu anlayışa karşı olduklarını dile getirerek seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. 
Doktorlar Sitesi'nde bulunan merkezi seçim bürosunun açılışına DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe, DSP Aliağa Belediye Başkan Adayı Osman Kocabıyık, DSP Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer katılım gösterdi. 
"DAYATMALI SEÇİME HAYIR”
Açılış konuşmasını yapan DSP Aliağa Belediye Başkan Adayı Osman Kocabıyık "Seçime giren iki parti arasında seçeneksiz hissedenlere alternatif olmak için geldik. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Aliağa'da da iki başlı bir seçim anlayışı yürütülmek isteniyor. Biz DSP olarak Aliağa'da dayatmalı seçime hayır diyoruz. Aliağa halkı Millet ve Cumhur İttifakı arasında seçeneksiz değildir. Demokratik Sol Parti olarak Aliağa'da ve İzmir'de biz de varız. Her zaman bizim yanımızda olan halkımızın demokrasinin zorlu yolunda attığımız bu adımda da yanımızda olmasını diliyoruz. 31 Mart gecesi sandıklardan çıkan sonuçlar halkın DSP'nin iradesinde birleşeceğini gösterecektir. Hepiniz hoş geldiniz” dedi. 
"BARIŞTAN, ÖZGÜRLÜKTEN YANA SİYASET”

DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe seçim bürosunun açılışına katılanlara teşekkürlerini ilettikten sonra yaptığı konuşmada  "Aliağa'da sivil toplum kuruluşları seçim atmosferinde yaşanan gerginliklerden rahatsız olduklarını dile getirerek sağ duyu çağrısı yaptı. Barış ve huzur adına yükselen bu feryadı okur okumaz Aliağa Belediye Başkan Adayımızla görüştüm. Burada yaşanan olumsuzlukları esefle kınadığımızı, Demokratik Sol Parti'nin güvercini gibi barıştan yana, özgürlükten yana olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.” diye konuştu.
"PARTİMİZ HAKKINDA KARA PROPAGANDA YÜRÜTÜLÜYOR”

"Aliağa Belediye Başkan Adayımızın da söylediği gibi 31 Mart'ta Büyükşehir'de ipi coşku ve heyecanla göğüsleyeceğiz” diyen  DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe sözlerine şöyle devam etti; "Partimizin siyasete girmesiyle birlikte kamuoyunda ciddi bir kara propaganda yürütülmek isteniyor. Sanki bu  parti dün kurulmuş daha önce hiçbir seçime girmemiş gibi partimiz üzerinden karalamalar halen gündemi işgal etmekte… Bizlerin arzusu bunlara cevap yetiştirmek yerine belediyelerimizin sorunlarıyla ilgili çözüm önerileri üretmektir. Hak etmediğimiz suçlamalara cevap vermek zorunda kalıyoruz. DSP Ecevit'in dişiyle tırnağıyla, o günkü emekçi, halkçı arkadaşlarıyla birlikte kurduğu, siyaseti halkın tabanına yayma adına kurduğu bir partidir.” Şeklinde devam etti. 

"HALKA SEÇENEK OLMAK BİZİM GÖREVİMİZ”
Türkiye'nin iki partili bir anlayışa mahkum edilmek istendiğinin altını çizen Karakülçe "İttifaklar vesilesiyle kurulan bu sistem, insanların yetişme şekillerine, fikirlerine saygı duymak yerine falanca parsel senin filanca parsel benim diyerek ilerliyor. Bu noktada özellikle belediye meclis üyelerinden belediye başkan adaylarına kadar baktığımızda bu anlayışın halkçı olmadığını, halkı temsil etmediklerini görebiliyoruz. Bizler Ecevit'in bize bıraktığı mirası da görev bilerek, Atatürk'ün söylediği gibi Türkiye Cumhuriyet'ine sahip çıkmak için yola çıktık. Bu görev geçmişte olduğu gibi bugün de bize düşüyor. Sizlere seçenek olma zorunluluğu bizim en büyük görevlerimizin başında gelmektedir.” dedi. 

"MÜCADELEMİZİ ZAFERE TAŞIYACAĞIZ”
DSP'ye yönelik proje  suçlamalarına da değinen Selçuk Karakülçe "Demokratik solcular bu memleket ne zaman tıkandıysa göreve geldiler. Özellikle 1999'da gidilen erken seçimde acı reçeteyi içen DSP, bu gün de bu reçete karşısında umursamaz davranmayacak ülkenin gençleri, kadınları ve geleceği için ne gerekiyorsa yapacaktır. 17 yıllık iktidarın temelini atan, 2002'de Ecevit'i karalayan muhalefet bize Ecevit'in kemiklerini sızlatmaktan bahsediyor. İyi Parti'yi meclise 15 milletvekili ile taşırken, Saadet Partisi'ni meclise taşırken, Demokrat Parti'yi meclise taşırken kimsenin kemikleri sızlamıyor. Ne zamanki Demokratik Sol Parti halka seçenek olmaya, demokrasi adına mücadele etmeye çıkıyor o zaman birileri rahatsız oluyor. Bu ülkenin olmazsa olmaz gerçeklerinin başında Anadolu'nun çok renkli kültürü gelir. Bu atmosferde kimse bizden, ekonomi, eğitim, sağlık bu hale gelmişken, gençlerimiz geleceksizleştirilmişken ve bu iktidarı yerinden edemeyen 17 yıllık bir muhalefet varken sessiz kalmamızı beklemesin. Bu gün geldiğimiz nokta itibariyle biz artık başladığımız mücadeleyi zafere taşıyacağız. Bu anlayışla gerek Aliağa'da gerek İzmir'de ve tüm Türkiye'de yerel seçimlerde varız.” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Katılanlara seçim bürosu önünde lokma dağıtılırken, seçim çalışmalarına hızla devam edileceği mesajı verildi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER