SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ARITMAN'DAN ALİAĞA ZİYARETİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Dr. Canan Arıtman CHP Aliağa İlçe Örgütüne ziyarette bulundu.

28 Aralık 2018 16:11 siyaset 378
ARITMAN'DAN ALİAĞA ZİYARETİ
GAZETE POYRAZ- 31 Mart Yerel Seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıklayan Dr. Canan Arıtman CHPAliağa İlçe Binasında partililer ile bir araya geldi. Canan Arıtman'ı karşılayan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit ve yönetimi ziyaretten dolayı teşekkürlerini sundu. Parti binasında bir konuşma gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Canan Arıtman "Her şeye rağmen bir demokraside yapıyorduk ama giderek bunu kaybediyoruz demokrasi olmayınca hak da olmuyor sadece güçlünün hukuku var. Hepimizin içini acıtan hukuk katliamları var. Herkesi korkutmak sindirmek ve herkesi susturmak yöntemi güdülüyor. Hiçbirimizin ekonomisi düzelmedi, hiçbirimiz 16 yıl öncesinden iyi durumda değiliz. Bu ülkede toplam gelirin en üstteki yüzde beşlik dilim kullanıyor. Bu ne demek? Zengini zengin eden yoksulu yoksul eden bir düzen var. Ne yazık ki bugün hala nüfusumuzun yarısı açlık sınırının altında yaşıyor. 10 milyon kadar çalışanımız asgari ücretin altında ücret alıyor. Bu iktidarın amacı 2023 hedefi Atatürk cumhuriyetinin sonunu getirip islam cumhuriyetini kurmaktır.” dedi. 

"Biz umutsuz yüzde elliye umut olmalıyız”
 
31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Partinin başarılı olması durumunda karanlık bir rejiminde kalınacağının altını çizen Arıtman "Önümüzdeki yerel seçim uçurumdan önceki son viraj… 31 Mart seçimleri için iki yol var; solda Atatürk'ün demokrasi ışıklı yolu diğer tarafta da Ortadoğu bataklığına giden din devleti yolu. 24 Haziran seçimlerinden sonra yüzde 50'de ciddi bir umutsuzluk oluştu. Bitti kaybettik. Biz bu cumhuriyeti koruyamadık. İmkanı olanların yurt dışına çıkma çabalarına düştüğü imkanı olmayanların da sessiz bir şekilde kenara çekildiği bir duruma düştük. Biz umut olmalıyız. Umutsuz yüzde 50'ye başarılı olabileceğimizi göstermemiz lazım.” açıklamalarında bulundu.
Kendisinin aday adaylığı serüvenini de anlatan Dr. Canan Arıtman "Ben CHP'ye artı oy getiririm dedim. CHP'nin oy arttırması lazım onun için büyük şehirleri alması lazım… Bizde olmayan bazı illeri ilçeleri alabilmek bunun da ötesinde partinin güçlü olduğu CHP'nin kalesi dediğimiz yerlerde oyumuzu arttırmamız gerekiyor. O havuza da oy CHP'nin güçlü olduğu il ve ilçelerden gelecek.  15 yıldır iyi bir belediyecilik yaptık ama eksiğimiz var mı var. Ben de 'en iyisini yaparım'dedim. Sosyal demokrat bir belediyecilikte kentle kırsal arasındaki farkı da kaldırabiliriz. CHP'li belediyelerin ben başarılı olduğuna inanıyorum. Bu kente sahip çıkacağız. Kim aday gösterilirse gösterilsin ben aynı hırs ve azimle çalışacağım” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER