SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ASPARAGAS LİSTEYE İZMİRLİLER YANIT VERECEK

Aziz Kocaoğlu listeye itiraz etti.

05 Kasım 2018 13:41 siyaset 648
ASPARAGAS LİSTEYE İZMİRLİLER YANIT VERECEK
Medyada yer alan "Kocaoğl'ndan Kılıçdaroğlu'na liste” başlıklı haberlere itiraz eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu "Benim üzerimden manipülasyonlara doymayanlara cevabı İzmirli Hemşerilerim verecektir” dedi. 
İz Gazete'nin özel haberinde İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir liste vererek 31 Mart Yerel Seçimleri'nde İzmir'den aday olacak isimleri ilettiği bilgisi yer aldı. İzmir'in ilçe belediye başkanlıklarında kimi isimlerin üzerinin çizildiği iddia edildi. 

"Asparagas liste”

Yayınlanan listeyi asparagas olarak nitelendiren Başkan Kocaoğlu "15 yıldır her türlü sınavdan geçmiş, tüm engellemelere rağmen çizgisini ve duruşunu değiştirmemiş bir Başkan üzerinden manipülasyon yapmaya doymayanlara, sahte listeler üzerinden yıpratmaya çalışanlara en güzel cevabı İzmirli hemşehrilerimiz verecektir. Asılsız haberlerin içine yerleştirilen 'duyum alındı' türünden ifadelerin Türkçe'deki karşılığı 'dedikodu'dur. İzmirli hemşehrilerim, gerçeklerle dedikoduları birbirinden ayırabilecek kadar zekidir” şeklinde konuştu.

Kimler yer almıştı?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunduğu iddia edilen listede belediyesi CHP'de olmayan 8 ilçe için; TORBALI: İsmail Uygur, ALİAĞA: Ümit Devran, Erol Güngör, KEMALPAŞA: Talat Özışık, KINIK: Ahmet Özkan, KİRAZ: Salim Özkarataş, ÖDEMİŞ: Cumhur Şener,  MENDERES: Ahmet Pala, SELÇUK: Filiz Şengel isimleri yer aldı.
Halen belediye başkanlığı görevini sürdüren isimlerin yerine alternatif isimlerin de yer aldığı liste şöyle devam etti: 
İSİMLER VE YERLERİNE ÖNERİLENLER
- BALÇOVA: Mehmet Ali Çalkaya (Bşk)- Banu Gençkan 
- BUCA: Levent Piriştina (Bşk) - Aydoğan Hepdemirgil 
- DİKİLİ: Mustafa Tosun (Bşk)- Adil Kırgöz ve Gazi Akıncı 
- GAZİEMİR: Halil İbrahim Şenol (Bşk) - Abdurrahim Nursoy 
- KARABURUN: Ahmet Çakır (Bşk) - Celal Benlioğlu 
- KARŞIYAKA: Hüseyin Mutlu Akpınar (Bşk) - Serdar Yavaşoğlu 
- MENEMEN: Tahir Şahin (Bşk) - Ali Kemal Elitaş 
- SEFERİHİSAR: Tunç Soyer (Bşk) - Osman Ürkmez

YERLERİNE ALTERNATİF İSİM ÖNERİLENLER 

- BAYRAKLI: Hasan Karabağ (Bşk) - Gamze Gül Çamur
- BERGAMA: Mehmet Gönenç (Bşk)- Salih Özçiftçi
- FOÇA: Gökhan Demirağ (Bşk) - Saniye Bora Fıçı
- TİRE: Tayfur Çiçek (Bşk) - Ali Doğu

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER