SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAŞKAN ACAR'DAN HASTANE İDDİALARINA YANIT

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, CHP İzmir Milletvekili Sındır'ın Meslek ve Çevre Hastalıkları Hastanesi ile ilgili iddialarına, yanıt verdi.

13 Mayıs 2019 15:49 siyaset 1397
BAŞKAN ACAR'DAN HASTANE İDDİALARINA YANIT
Ege Telgraf gazetesinde yer alan habere göre Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın Meslek ve Çevre Hastalıkları Hastanesi iddialarına yanıt verdi. 
Başkan Acar, Vekil Sındır'ın Aliağa'da 9 Eylül Üniversitesi tarafından yapılması planlan Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi'nin arazisinin Belediye meclisinden aynı gün onaylanarak, yangından mal kaçırır gibi ve İmar Komisyonuna veya diğer komisyonlara gönderilmeden tahsis edildiğini ileri sürmesine Ege Telgraf Gazetesi'ne verdiği demeçle yanıt verdi. 
Başkan Acar, seçim sürecinde Özcan Durmaz'ın hastaneyi ve tahsis edilen araziyi desteklediğini belirterek, mecliste CHP'li üyelerin de arazi tahsisini onayladıklarını söyledi. Acar, "İmar Komisyonuna gitmesi gereken önergeler yasal olarak bellidir ve planlar İmar Komisyonuna gider. Ayrıca bir önergenin İmar Komisyonuna gidip gitmeyeceğine de meclis karar verir. O noktada meclisin aldığı bir karardır. Tahmin ediyorum ki daha önce kendisi hiç hastane yapmamıştır. İnşallah Kamil Bey'i hastanemizin de açılışına bekliyoruz. Buraya Meslek ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi yapılacak bu konuda 9 Eylül Üniversitesi ile birlikte çalışıyoruz bizim de kendilerine bir yer tahsisimiz oldu. Konuyla ilgili işlemler devam etmekte ve Sayın Vekilin ithamları da kendisini bağlar. Zeytinlik arazi olması da söz konusu değil, arazi ile ilgili çalışmalar da, yapılan işlemler de belli. Konuyla ilgili yasal prosedürler devam ediyor ve buraya hastanemiz yapılacak. Biz bölgemize böyle bir hastane kazandıracağız. Bunun yanında da Sayın Vekil, görevi kötüye kullanmak, görevi ihmal gibi konularda müfettişleri göreve davet etmiş ama bizim o konuda anlımız açık, başımız dik. Orada herhangi bir sıkıntımız yok” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER