SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM

Mehmet Gönenç "Bergama Belediye Başkanlığına aday değilim, İzmir Büyükşehir adaylığım içinse; şansım diğer adaylarımız kadar"

06 Aralık 2018 15:14 siyaset 1261
BERGAMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM
Dün yaşanan elim trafik kazasının ardından Bergama Devlet Hastanesi'nde yatan Bergamalı vatandaşların son durumlarını sizlere aktarma amacıyla Bergama'da idik. Çalışmalarımız sırasında hastane yanında bitmek üzere olan inşaata gözümüz takıldı. Tam o esnada inşaatın son durumunu kontrol etmek için yerinde inceleme yapan Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'e rastlayınca önce yapılan yatırımı, sonrasında siyasi gelişmeleri sorma fırsatı yakaladık.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, yerel seçimler öncesi CHP Bergama İlçe binasında yaptığı açıklama ile belediye başkanlığına yeniden aday olmayacağını duyurmuştu. "Belediye başkanlığı için 10 yıl ideal bir süre. Bu parti bir kez daha söylüyorum ki kendi dinamikleri içerisinden 2019'daki yerel seçimleri kazanacak ve yeni bir adayı çıkaracak güçtedir.” diyerek bir daha aday olmayacağını açıklayan Gönenç,hem yeni yapılan Hasta Yakını Konuk Evi projesi, hem de hakkında çıkan tekrar aday olacağına dair iddialar hakkında Gazete Poyraz'a konuştu.

-Başkanım yapılan 'Hasta Yakını Konuk Evi' binası hakkında neler söylemek istersiniz? 

Sağlık hizmeti alabilmek için Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi'ne gelen yüzlerce vatandaşın uzun süren tedavi süreçlerinde barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve hasta yakınlarına destek olabilmek amacıyla yapımını başlattığımız proje bitmek üzere. Şu sırada peyzaj çalışmaları devam ediyor. 
27 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ihale sonrası Eylül 2017'de inşaatına başlanılan Hasta Yakını Konuk Evi Projesi ile insana yatırım yapmış olduk. Daha öncede belirttiğimiz gibi bu proje hiçbir siyasi amacı olmayan ve insana yatırım yapan bir sosyal yardımlaşma örneğidir. 
Her gün yüzlerce vatandaşımız sağlık hizmeti alabilmek için, bölge hastanesi olarak gördükleri Bergama Devlet Hastanesi'ne geliyor. Özellikle uzun süren tedavi süreçlerinde barınma sorunu yaşanıyordu. Bizde sosyal belediyecilik anlayışımız gereği başlatmış olduğumuz konuk evi projesi ile tedavi sürecindeki hastalarımızın yakınlarına bu konuda destek olmayı ve ekonomik yüklerini azaltmayı planladık. Burada maddi imkânsızlıklar nedeniyle konaklama imkânı ya da kalacak yeri olmayan hasta ve yakınlarına sağlıklı bir ortam sağlayacağız. 
Hasta konuk evinde, asma katları olan ve kullanım alanları 70 ile 250 metrekare arasında değişen 8 adet iş yeri, konaklama amaçlı kullanılacak alanda 10 adet oda (banyolu, tefrişatlı) ve asma katında yemek alanı bulunacak. Konuk evi toplam 25 araçlık otoparka da sahip olacak.

-Başkanım daha önce aday adayı olmayacağını açıklamış olduğunuzu biliyoruz ancak son günlerde siyasi çevrelerde Bergama için yeniden aday olacağınız konuşulmaya başlandı. Bu konu hakkında bir açıklama yapmak ister misiniz?

Bunlar benim de kulağıma geliyor. Diğer partilerin aday adaylıkları belli oldukça bu konuşmalar arttı. Bu haberleri yayanlar da sizin arkadaşlarınız, yani basın. Ancak ben bildiğiniz gibi Bergama'ya yeniden aday olmayacağımı basına ve partili arkadaşlarımıza açıkça ifade ettim. Bu sözümün arkasındayım. Bizim birbirinden değerli aday adaylarımız var 2019 yerel seçimlerinde bu arkadaşlarımızdan birisi yarışacak. Ben de partim adına seçimi kazanmak için bütün gayretimle yanlarında olacağım.

-Başkanım birde İzmir Büyükşehir adaylığınız gündemde ve Aziz Kocaoğlu'nun sizi işaret etmesi sonrasında Genel Merkez tarafında da olabilirliğiniz konuşulmaya başlandı. Gelişmeler ne durumda diye sorsak.


Evet, Büyükşehir adaylığım diğer adaylarımız gibi gündemde ve görüşmeler devam ediyor. İzmir CHP için önemli bir büyükşehir. Bu nedenle aday açıklaması sonraya kalmış durumda. Partimiz en uygun adayın tespiti için titiz bir çalışma yürütüyor. Benim şansım nedir diye sorunuzu yorumlarsam size vereceğim cevabım; Şansımın en az diğer adaylar kadar olduğudur.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER