SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA BİZİMLE GELİŞECEK

CUMHUR İTTİFAKI BERGAMA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAKAN KOŞTU "BERGAMA BİZİMLE GELİŞECEK”

28 Mart 2019 13:00 siyaset 325
BERGAMA BİZİMLE GELİŞECEK
Cumhur ittifakı Bergama Belediye Başkan Adayı Hakan Koştu Bergama için gerçekleştireceği projeleri anlattı. "Biz söz vererek yola çıktık. Belediyeyi kazandıktan sonra hızla projelerimizi hayata geçirmeye başlayacağız. Bergama'nın bir gün daha kaybedecek vakti yok. Allah nasip ederse 1 Nisan günü geldiğimizde işimizin başında olacağız. 10 yılda Bergama'da kayda değer hiçbir hizmet yok. Bergama 10 yıldır geldiği noktada çamurlu çukur. Bergama gibi kadim bir şehir şehir içerisindeki yolları düzenleyebilmiş değil” diyen Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan Adayı Hakan Koştu bir an evvel çalışmalarına başlayacaklarını aktardı.

HALKTAN KOPUK BİR BAŞKAN OLMAYACAĞIZ

Projelerini yayında ayrıntılı bir şekilde açıklayan Hakan Koştu "Önümüzdeki beş yıl içerisinde projelerimizi hayata geçirip, Bergama'yı 2023'e 2071'e yeni bir vizyonla hazırlayacağız. Bergamalılar neyi istiyorsa biz onu yapacağız. Asla halktan kopuk bir belediye başkanı olmayacağız. Kamuoyu yoklamaları bizim lehimize gösteriyor ama ben bunlara odaklanmıyorum. Bergama'ya olan sevgimizin karşılığını halkımıza göstereceğiz. Emek vermeden Belediye yönetilmez. Halkın içerisinde olan bir gönül belediyeciliği yürüteceğiz. Sorunlarımızı hep birlikte yaşıyoruz. Halkımız neyi konuşuyorsa onu projelendirdik. Seçildiğimizde de hemşehrilerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz.” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI KENTİN MUTLULUĞUNU SAĞLAMALI

Belediye başkanının yol, su, elektirik,çevre düzenlemesi gibi görevlerle yetinmemesi gerektiğini belirten Koştu "Belediye başkanı çıktığı zaman bu işleri bitirmesi gerekiyor. Belediye başkanına düşen en önemli görev bir şehrin mutluluğunu sağlamaktır. Bu bir kitapta yazmaz. Artık şehirler gelişmişlikte birbirleriyle yarışır konumdalar. Bu yarışta geri kalarak iyi bir belediyecilik gerçekleştiremezsiniz. Benim belediyecilik deneyimim bu yönetime yeter. İlk gün kolları sıvayıp çalışmaya başlayabilecek deneyime sahibiz. Ankara'daki bürokratların da desteğini alarak birebir iletişime geçerek iki gün dahi beklemeyeceğiz.” diye konuştu.

Çalışıp, üretip hükümete proje sunmanın önemine değinen Hakan Koştu "Bergamalılar yolların yapılmasını istiyor. Bu yetmez. İşsizliği çözeceğiz. Tarımı geliştireceğiz. Kadınların, gençlerin huzur içerisinde yaşayacağı bir Bergamayı birlikte var edeceğiz” dedi.

OTOPARK VE ULAŞIM SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM

Koştu "Yolların yapımında denetim çok önemli. Belediye işin başında olmak zorunda. Bergama'da otopark sorunu başta geliyor. Trafik yön problemini çözeceğiz. Şehrin en yoğun olduğu alanda yer altı ve cep otoparkları inşa edeceğiz. Vatandaşlarımızın şehir içerisinde rahatlıkla dolaşabilmesini sağlayacağız. Hasretle beklenen İZBAN projesi hayata geçti. Kamulaştırmalar devam ediyor. Bergama halkı hükümetin de desteğiyle önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde İZBAN'a kavuşacak. Biz bunun takibini sıkı bir şekilde yapacağız. Belediye olarak yaşanabilecek tüm sıkıntılarda ön açıcı olacağız. Kozak Çevreyolu projesinin yapım ihalesini gerçekleştirip, Kozak'ta gelen tır trafiğini şehrin içerisine girmeden güvenle şehrin dışarısına taşıyacağız. Otogar kavşağını bitirdik. Göreve geldiğimiz gün Güney Çevreyolu'nu da hizmete açacağız.” diye konuştu.

BERGAMA'YI YEŞİL BİR MEYDANA KAVUŞTURACAĞIZ

Bergama Merkezi'nde gerçekleştirecekleri önemli projelerden birinin de Stadyumun bulunduğu yerden taşınması olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan Adayı Hakan Koştu "Stadyum zaten miadını doldurmuştu. Bergama'ya yarışır modern bir stadyumu şehrin dışında inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz. Hizmet üreteceğiz. Stadyumun mevcut yerine de şehrin tam kalbine herkesin rahat rahat kullanabileceği, çarşıya alış veriş yapmak için gelenlerin kullanabileceği 1500 araçlık bir yer altı otoparkı inşa edeceğiz. Üzerine de Bergama'nın güzel, yeşil bir meydana ihtiyacı olduğunu bildiğimiz için kent meydanı yapacağız. Bergama'yı herkesin gıptayla bakabileceği, hemşehrilerimizin nefes alabileceği, kafelerin, yürüyüş yolunun olduğu bir meydana kavuşturacağız. Aynı zamanda buradaki yolları da genişleterek bir taşla üç proje üreteceğiz. Aynı zamanda Cumhuriyet Meydanı'nı da güzel bir çehreye büründürüp halkımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

BERGAMA'DA EV SAHİBİ OLAMAYAN KİMSE KALMAYACAK

Konut sorununun çözümü için seçilmeyi beklemeden harekete geçtiklerini dile getiren Koştu "Bergama'nın TOKİ'ye kavuşacağını söylemiştik. Mart ayında Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi. Biz daha gelmeden icraatlarımız başladı. Bir ilçe başkanı olarak Ankara'ya gidip Bergama'ya TOKİ arsasının tedarik edilmesini talep etmiştim. 300 konutluk proje de ortaya çıktı. Göreve gelirsek bir 300 konut, bir 300 konut daha arttıracağız ve Bergamamızda ev sahibi olamayan hemşehrimiz kalmayacak. Kira öder gibi 120 ay vadelerle TOKİ projesi Bergamamıza faydalı olacak. Bizler bunun için işi hızlandırıcı olacağız. Bergama'da ev sahibi olamıyorum diyen kimse kalmayacak.” dedi.

JEOTERMAL KAYNAKLARIMIZI DEĞERLENDİRECEĞİZ

Bergama'da 10 yıldır Jeotermalle ilgili herhangi bir çalışma olmadığını ifade eden Hakan Koştu "Jeotermal enerjinin Bergama'da yeteri kadar verimli kullanılmadığını görüyoruz. Hemen çalışmaya başlayacağız. Göreve gelir gelmez rezervlerimiz nelerdir, temiz, doğal kaynağımızı halkımıza nasıl sunabiliriz bunu hesaplayıp ürettiğimiz proje ile Bergama'ya hizmet vereceğiz. Tarımda, evlerde ve hayatın bir çok alanında jeotermal enerjinin kullanımı için adım atacağız. Aynı zamanda turizmde Termal Otel yatırımlarına öncülük ederek Bergama'yı yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline getireceğiz.” ifadelerinde bulundu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER