CHP'DEN ACAR'A ÇAĞRI İŞÇİLERİN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit'ten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a çağrı "işçinin emeği ve ekmeği ile oynamayınız."

21 Mayıs 2019 11:27 siyaset 622
CHP'DEN ACAR'A ÇAĞRI İŞÇİLERİN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN
CHP Aliağa İlçe Örgütü, Aliağa Belediyesi'nde altı işçinin işten çıkarılmasının üzerine bir açıklama yaptı. "Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a çağrı” başlığıyla yayımlanan açıklamada CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit "31 Mart yerel seçimleri sonucunda Sayın Serkan Acar belediye başkanı olmuş ve ilçemizi 5 yıl daha yönetmeye sizlerden yetki almıştır. Aynı zamanda 14 millet ittifakı ve 11 cumhur ittifakı olmak üzere 25 belediye meclisi üyesine de Aliağa'yı yönetme yetkisini verdiniz. Birlikte Aliağa halkına hizmet etmek konusunda parti yönetimi olarak hazır olduğumuzu beyan ettik. 
Şu an Türkiye 'de en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey huzur içinde yaşamaktır. Kişilerin kendi siyasal tercihleri elbette olacaktır ve demokratik bir ülkede herkes özgür alanında bu siyasal tercihlerine göre davranış sergileme hakkına sahiptir.” dedi. 
Aliağa Belediyesi'nden üçer üçer eleman çıkarıldığını kamuoyu ile paylaşan Gülsen Cirit "Aliağa belediyesi bir kişi kurumu değil Aliağa halkının kurumu ve iş yeridir. İşini yapan insanların ekmekleriyle oynanmasını Aliağa halkının vicdanına bırakıyoruz. Bu işçilerimiz 5yil, 6 yıl, 11 yıl gibi sürelerdir temizlik görevlisi olarak çalıştıklarına göre, işten çıkarılmalar siyasi değilse tasarruf nedeni ile yapılmış görünüyor. Bu durumda şu soruları sorma hakkımız doğuyor.
1. 6 yıl, 5 yıl ve 11 yıl emekçi olarak çalışan bu kişilerin aldığı para ile mi bu dönemde tasarruf sağlanacak?
2. Seçim öncesi yapılan hovardaca harcamaları bu işçilerin maaşına güvenerek mi yaptınız?
3. Denetim raporlarına göre harcanan yüklü miktardaki çiçek, bayrak vb harcamalar işçinin evine ekmek götürmesinden daha mı önemliydi. 
4. Aliağa halkının eğlenmesi ve gezmesi bu halkın hakkıdır, ama bunun bedeli işsiz kalacak emekçiler olacaksa buralardan tasarruf edilemez miydi? Gezmenin ve eğlenmenin bedelini ailesi, çocukları için çalışanlar mı ödemelidir?
5. Bu işçiler çıkarıldığına göre yerlerine yeni işçiler alınacak mı? 
Sayın Serkan Acar işçinin emeği ve ekmeği ile oynamayınız. Barış ve huzur içinde Aliağa'da birlikte yaşama iradesini ortaya koyunuz. Siyaseti de tasarrufu da işçi ve emek üzerinden yapmayınız.” İfadelerine yer verdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER