SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ'DE TAŞLAR YERİNE OTURDU

İyi Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Aktuğ ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Dikili Rakasta Otel'de düzenledikleri basın toplantısıyla istifalarını açıkladı.

05 Mart 2019 16:05 siyaset 1738
DİKİLİ'DE TAŞLAR YERİNE OTURDU
İyi Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Aktup, İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden sekiz kişi ve Gençlik Kolları Başkanı düzenledikleri basın toplantısı ile parti üyeliğinden istifa ettiklerini açıkladı. 
Basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Altan Aktuğ Millet İttifakı Dikili Belediye Başkan Adayı Adil Kırgöz'ün seçim çalışmalarında kendisini baypas ederek, parti sekreteri ile sahaya indiğini dile getirdi. Aktuğ "Ben tüm basın mensupları önünde söylüyorum ki şu an İyi Parti'nin Dikili'de ilçe başkanlığı görevini sürdüren kişi benim. Ben hala ilçe başkanıyım ama bu saatten sonra istifa ediyorum. İyi Parti'nin adını yanlış kullandılar.” dedi. 

"VATANDAŞA SIRTINI DÖNENLERE PRİM VERMEMEK İÇİN İSTİFA EDİYORUM”

İstifa nedenini paylaşan İyi Parti İlçe Başkanı Altan Aktuğ "Yüreğimde vatan, bayrak sevgisiyle kurucu ilçe başkanı olduğum İyi Parti Dikili İlçe Teşkilatı'ndan gelinen noktada istifa etmiş bulunmaktayım. Bu istifanın gerçek nedeni halkıma olan bağlılığımdır. Halkımız Dikili'de huzur, birliktelik ve dayanışma isterken benim bu istemlere duyarsız kalmam olanaksızdır. Bu nedenle Dikili'nin beş yıllık geleceğinin belirleneceği yerel seçimler öncesi kurucu ilçe başkanı olduğum İyi Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Vatandaşına sırtını dönen, ilçeye hizmet yerine sorun getireceğine inandığım kişilere prim vermemek için istifa ediyorum.” diye konuştu.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener imzalı  atama kağıdını da basına gösteren Altan Aktuğ "Benim belgem burada, onlar da belge göstersinler ona göre miting alanlarına İyi Parti İlçe Başkanı çıkarsınlar. Genel Başkanımız Meral Akşener'in verdiği görevle atandım. Partiyi kişisel hırsları için kullanmak isteyenlerle mücadele etmekten yoruldum. Amaçlarımdan, doğru bildiklerimden hiçbir şekilde geri adım atmayacağımın bilinmesiyle istifamın kabulünü arz ettim” dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI ADAYI SEMA AKINCI'YI DESTEKLEYECEĞİM”

İstifa dilekçesini kamuoyu ile paylaşan İyi Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Altuğ "Bu saatten sonra şahsım adına 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Dikili Belediye Başkan Adayı Sema Akıncı'yı destekleyeceğim. Bu uğurda çok bedeller ödedim. Bunun kıymetini bilmeyen bir partinin yanında olmam artık mümkün değil” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

"DİKİLİ'DE 4 BİN OYUMUZ VAR”
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İyi Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Altuğ "Belediye Meclis üyeliklerinin belirlenmesi  sürecinde yetkinin il başkanlığına verilmesini İl Başkanımız talep etmişti. Ben bunun ilçe başkanlarının görevi olduğunu dile getirmiştim. Daha sonra en son görüşmede İl Başkanımız kendisine üç isim bildirmemi istemişti. Bildirdiğim isimler Saliha Gökay, Galip Çoban ve İbrahim İlgit. O tarihten sonra İl Başkanlığı ile irtibatımız belediye meclis üyeliklerinin açıklandığı zamana kadar koptu. Açıklanan isimlere baktığımızda 11. Sıradan bir adayımız var, diğer iki arkadaşımız dışarıda. Bizim 4 bin oyumuz var Dikili'de… İyi Parti kurulduğunda burada gördüğünüz kadroyla dört ay içerisinde 24 Haziran seçimlerinde bu 4 bin oyu aldık.” dedi. 

"DİKİLİ'YE İKTİDARIN ELİ DEĞMELİ” 

"Ben ilkokuldan beri siyasetin içerisindeyim. Sokaktan geldim. Ben bürokrasi siyasetçisi değilim” diyen Aktuğ "Benim istifam yankılanacaktır. Genel Merkez'de ve İl Başkanlığı'nda da tartışalacaktır. Burada İyi Parti için nasıl çalıştığımızı herkes biliyor. Bir ekip olarak gece gündüz çalışarak, yok olan bir partiyi var ettik. Dikili'de cebimizde afiş bastıracak paramız yoktu. Hep birlikte çalışarak bu partiyi kurduk. Bizim amacımız Dikili, Dikili'yi kurtarmak istiyoruz. Bu zihniyetin değişmesi gerekiyor. İktidarın elinin Dikili'ye değmesi gerekiyor. İşçiler maaşını alamıyor. Nasıl hizmet getireceksiniz? Belediyenin borcunun nasıl ödeyeceklerini dile getirsinler. Bu vebalın altında belediye başkan adayının da payı var. Dikili'nin geleceği için Sema Akıncı'yı destekliyorum. Benim başka bir beklentim yok.” dedi. 
Tunç Soyer'in Dikili ziyareti aslında kendilerinin davet edilmediklerini dile getiren Aktuğ "Biz ne seçim bürosunun açılışına davet edildik ne de Tunç Soyer'in ziyaretine… Tunç Soyer mitinginden sonra ilçe binasına ziyaretimize geldi. Biz davet edilmeyen hiçbir yere gitmeyiz. Kendisine bu rahatsızlığımızı dile getirdik.  Siyaset yapıyorsak herkesle görüşmeliyiz. Benim görüşmelerimden rahatsızlık duydukları için yanlarına almadıklarını dile getirdim. Dikili Belediye Başkan adayıysanız herkesi kucaklamalısınız. Kimseyi ötekileştiremezsiniz." diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER