SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ'Yİ MODEL KENT YAPACAĞIZ

Gazeteci Gökmen Ulu memleketi Dikili'den Belediye Başkan Aday adayı oldu.

18 Ekim 2018 16:13 siyaset 966
DİKİLİ'Yİ MODEL KENT YAPACAĞIZ
Gazeteci Gökmen Ulu, 2019 yerel seçimlerinde Dikili'de CHP'den Belediye Başkan Aday adayı olduğunu açıkladı. Ulu'nun aday adaylığı açıklamasından önce bir konuşma gerçekleştiren CHP Dikili İlçe Başkanı Hasan Altıparmak "Gökmen Ulu'ya başlatılan kumpas davasında bu meydanlarda ilk basın açıklamasını ben okumuştum. O gün gönüllerimiz birlikteydi bugün de gönüllerimiz birlikte. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak bugün çıkmış olduğu yolda kendisine başarılar diliyoruz.” dedi. 

"Dikili geleceğe dair tasarımımdır” 

Dikili Atatürk Meydanı'nda aday adaylığını açıklayan Gökmen Ulu "Dikili sevdam, işim, uğraşım ve geleceğe dair tasarımımdır. Dostlar ve yoldaşlar biriktirme kaynağımdır. Ön yargısız, ayrımsız  hesapsız ve kitapsız tüm renklerini ve kokularını kalbimde çiçeklendiren insan severliktir Dikili” diyerek sözlerine başladı. 
Dikili'nin insan haklarının ve emeğin öğretmeni olduğunu belirten Ulu, " Dikili iyi insanların yaşam alanı olarak tercih edilmesiyle aydın toplum yapısıyla onur duyduğum memleketimdir. Bu güzel memleketin ekmeği ve suyuyla büyüdüm, özgürlük ve bağımsızlık rüzgarıyla serpildim, Cumhuriyete olan sevdası ile yetiştim. Sizler tasada ve kıvançta iyi günde kötü günde hep benimle oldunuz. Dikili'ye borcumu ödemek için buradayım.” dedi.
Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı açıklamada Gökmen Ulu, "Nitelikli bir kadro yapılanmasıyla, disiplinle çalışacağım Dikili'yi bilimle yöneteceğim. Şehircilik biliminden, mimariye, sosyolojiden çevre bilimine kadar bilimin tüm dallarında Türkiye ve dünyanın uzmanlarıyla birlikte çalışacağım. Bugüne kadar çok insan biriktirdim. Onlardan kendim için bir şey istemedim. Ama şimdi halkım için harekete geçerek ülkemizin değerlerini, pırıltılı beyinlerini Dikili'ye kanalize edeceğim” dedi.

Tüm partilerin seçmenlerine seslendi

Adaylığı sonrasında beklediği oy oranına dair de konuşan Gökmen Ulu, "Dikili halkının oylarının tamamına talibim. Hayatımız ortadadır. Biz bugüne kadar kimlik siyaseti yapmadık. Hiç kimseyi ötekileştirmedik. Toplumun bütün renklerinin el ele tutuşmasını, kardeşlik hukukunu savunduk. Sonsuza kadar böyle yaşayacağız. Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüyor, farklı fikirlerin kıymetini biliyorum. Bildiğiniz gibi, kelimenin tam anlamıyla demokrat bir karaktere sahibim. Bu nedenlerle bana 'Dikili'nin birleştirici gücü' nitelemesinde bulunan hemşerilerime teşekkür ederim. Sadece partim CHP'nin değil tüm siyasi parti seçmenlerinin oylarına talibim. Hepinizin başkanı olmak için buradayım. Sosyal belediyecilik sistemini, halkçı belediyeciliğin çağdaş uygulamalarını hepiniz çok seveceksiniz. Ortak akla ve bilime dayalı yönetim anlayışıyla, katılımcı demokrasinin en güzel örneklerini uygulayacağız. Dikili'yi birlikte yöneteceğiz. Kamu yararını her şeyin üstünde tutmak için, hukuku egemen kılmak için, iyi eğitim almış bireyler yetiştirmek, Dikili'nin bütün çocuklarına aydınlık bir gelecek armağan etmek için buradayım. Dikili'yi model kent yapacağız” şeklinde konuştu.


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER