SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DSP İZMİR ADAYLARINI TANITTI

DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe aday tanıtım toplantısında CHP adayına "Projeleriniz vardı da neden yapmadınız” dedi.

09 Mart 2019 16:14 siyaset 304
DSP İZMİR ADAYLARINI TANITTI
Demokratik Sol Parti İzmir Belediye Başkan Adaylarını tanıttı. DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karakülçe, partisinin Bornova Öğretmenevi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Bülent Ecevit'in başbakanlığı dönemindeki bir çok kazanımın günümüzde yok edildiğini, ülkenin işsizlik sorunu ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

"YENİDEN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SAHALARA DÖNECEĞİZ”

Türkiye'de ana muhalefet sorunu olduğunu, CHP' nin AK Parti iktidarının alternatifi olamadığını belirten Karakülçe, "Bugün DSP'ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Şimdi çıkmışlar İzmir'de proje açıklıyorlar. İzmir Büyükşehir Belediyesini 17 yıldır bunlar yönetmiyor mu? Projeleriniz vardı da neden yapmadınız? Bugün İzmir'de 750 bin konut, meydana gelecek muhtemel bir depremde yerle bir olmakla karşı karşıyadır. Körfezin durumu ortada. Binlerce gencimizin belediyede iş başvuruları bekliyor. Sanki bu vatandaşlarımız, bu işleri yapsın diye bunlara oy vermemiş. İnanıyoruz ki 31 Mart bütün ilçelerimizde DSP bayrağının yükseldiği, umudun yeşerdiği bir gün olacak. Partimiz, halkımıza yeniden bir umut olacak. Bu yerel seçimlerden sonra yeniden güçlü bir şekilde sahalara döneceğiz." dedi. 

"ADAYLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

DSP İzmir İl Başkanı Ramazan Solmaz da yaptığı konuşmada, İzmir'de iddialı olduklarını dile getirerek, partisinin bir çok ilçede belediye başkanlıklarını kazanacağını ileri sürdü. Solmaz "Hiçbir yerden destek almıyoruz. Tamamen kendi bütçemizle bu siyaseti yapıyoruz. DSP kimseye avuç açmadı. Adaylarımıza güveniyoruz” diye konuştu. 

"DSP BU SEÇİMLERE DAMGASINI VURACAK”

DSP Buca Belediye Başkan Adayı İsmail Bekiroğlu "Zor ve meşakatli bir yoldayız. Gerek iktidar partisinin gerekse muhalefet partisinin uygulamaları nedeniyle ülkemizde DSP'ye büyük bir ilgi var. Solu temsil eden DSP seçimlere damgasını vuracak. DSP olarak Buca'da ve bir çok yerde seçimleri kazanacağımıza inanıyorum” dedi. 
 
"SEFERİHİSAR'IMIZA YAZIK OLDU, İZMİR'İMİZE OLMASIN”

Toplantıda konuşan DSP Seferihisar Belediye Başkan Adayı Suna Çabuk ise Seferihisar'ın hizmet alamaması nedeniyle aday olduğunu ifade ederek, Tunç Soyer'İn belediye başkanı olduğu Seferihisar'da altyapı, kanalizasyon olmak üzere birçok problem olduğunu dile getirdi. Çabuk "Seferihisar'ımızda yolumuz yok, kanalizasyon ve derelerin ıslahı sorunu var. Fakat 220 milyon lira borç bırakarak, şu anda İzmir'e büyükşehir adayı olmuş bir başkanımız var. Çok ciddi sorunlar, paylaşılması gereken bilgiler var. Seferihisar'ımıza yazık oldu İzmir'imize olmasın. Sorunları çözmeyen, medyaya oynayan bir belediye başkanıyla hala yol, dere ıslahı konuşuyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimiz için üretilmesi gerekenleri konuşuyoruz. 10 yıldır hiçbir şey yapılmamış. Alt yapı sorunumuz var.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından DSP'nin İzmir Büyükşehir ve 23 ilçedeki belediye başkan adayları tanıtıldı. DSP, Bayraklı, Menemen, Foça, Bergama, Karabağlar, Gaziemir ve Bayındır'da ilçe belediye başkan adayı çıkarmadı.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER