SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ECZACI ERTUR, ALAPLI İÇİN ADAY ADAYI OLDU

Demokratik Sol Parti Alaplı İlçe Başkanlığı, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimlere hızlı bir başlangıç yaptı.

20 Aralık 2018 17:53 siyaset 472
ECZACI ERTUR, ALAPLI İÇİN ADAY ADAYI OLDU
Demokratik Sol Parti Alaplı İlçe Başkanlığı, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimlere hızlı bir başlangıç yaptı.
Gümeli Belediye Başkan aday adaylığı için Kukuk Türkyılmaz'ın başvurusunu alan DSP Alaplı İlçe Başkanlığı, bir başvuru da Alaplı Belediye Başkan aday adaylığı için aldı. Eczacı Berrin Ertur, Alaplı Belediye Başkan aday adaylığı için DSP Alaplı İlçe Başkanlığı'na başvurusunu yaptı.
DSP Alaplı İlçe Başkanı İrfan Türkyılmaz'a başvuru formunu teslim eden Ertur, yıllardır DSP çatısı altında sade bir üye olarak bulunduğunu hatırlatarak, " Rahmetli Onursal Genel Başkanımız Bülent Ecevit'ten bize miras kalan dürüst ve temiz siyaset anlayışını, partimizin çatısı altında  sürdürüyoruz. Biz, en güçlü zamanında da DSP'liydik, bugün de DSP'liyiz. Hiçbir beklentimiz olmadan, bugüne kadar Onursal Genel Başkanımız merhum Bülent Ecevit'in emaneti olan DSP'ye sahip çıktık. Bugün de partimizin yanındayız ve ilkelerimizin, temiz ve dürüst siyaset anlayışımızın sürdürülmesi, gelecek nesillere aktarılması için DSP'den, Alaplı Belediye Başkanlığına aday adayı olarak başvurumu yapıyorum. DSP sahipsiz değildir ve kalmayacaktır. Ülkemizin DSP'nin siyaset ve yönetim anlayışına ihtiyacı vardır. Partimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun.  " dedi.
DSP Alaplı İlçe Başkanı İrfan Türkyılmaz da, Eczacı Berrin Ertur'u, medeni cesaretinden dolayı tebrik ederek, "Sayın Ertur, en zor zamanında partisinin yanında olmuş, her zaman partisine sahip çıkmış, her zaman görev ve sorumluluk üstlenmiş, DSP'de emeği çok olan , değerli bir partilimizdir.  DSP, emeğin, alın terinin, çilenin simgesi olmuş bir partidir. Berrin Hanım da Onursal Genel Başkanımız Ecevit'in, ve O'nun bize emanet ettiği DSP'nin dünya görüşü ve ilkelerini özümsemiş gerçek bir DSP'lidir. Bugün de, hissettiği sorumluluk bilinciyle bu kutsal göreve talip olmuştur. Bu başvuru bizim için, kıymeti hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar çok değerlidir. Kendisine, partimize, Alaplı'mıza ve ülkemize hayırlı olsun." dedi.
DSP'nin Türkiye'nin her noktasında seçime gireceğini hatırlatan Türkyılmaz, "Sayın Genel Başkanımız da açıkladı. Türkiye'nin her yerleşim biriminde adaylarımızla var olacağız. DSP, Genel Seçime haksız hukuksuz bir şekilde sokulmamış bir partidir. Yerel seçimlerde elbette var olacaktır. Siyasetçinin sınavı seçimdir. Siyaset yapıyorsak, seçime katılmak için yapıyoruz. " dedi.
Eczacı Berrin Ertur'un Alaplı Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru toplantısında, DSP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile DSP Gümeli Belediye Başkan aday adayı Kukuk Türkyılmaz da hazır bulundu.

GENÇLİK KOLLARI DA OLUŞTU
Yerel seçim hazırlıklarına hızlı bir başlangıç yapan DSP Alaplı İlçe Teşkilatı, Gençlik Kolları'nı da oluşturdu.
DSP'ye katılan gençleri parti binasında ağırlayan İlçe Başkanı İrfan Türkyılmaz, "Partimize yeni katılan gençlerimizin de katkılarıyla DSP Alaplı Gençlik Kolları'nı kurduk. Bugün, partimize 20 genç üye olarak Gençlik Kolları'na katıldılar. Kısa bir sürede Gençlik Kolları'mızın görev bölümünü yapıp kamuoyuyla paylaşacağız. Ben, ülkemizin geleceği, umudu olan gençlerimize teşekkür ediyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu, gençlik hareketi, DSP'nin yeniden küllerinden doğmaya başladığının göstergesidir. Yakın bir zamanda Kadın Kollarımızı da kuracağız. " dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER