SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EĞİTİM BİR SEN İZMİR / BASIN BÜLTENİ

Eğitim-Bir-Sen yetkiyi güçlendirdi

24 Mayıs 2018 14:24 siyaset 325
EĞİTİM BİR SEN İZMİR / BASIN BÜLTENİ
Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şubesi, 12 bin 132 üye sayısıyla en yakın rakibi Eğitim-Sen'e 4 bin 626 fark atarak İzmir'de yetkili sendika olmayı sürdürdü

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şubesi, yetkili sendika sıfatıyla girdiği 2018 Yılı İl Mutabakatı sonucunda İzmir'de yetkisini güçlendirdi. 12 bin 132 üye sayısıyla en yakın rakibi Eğitim-Sen'e 4 bin 626 fark atarak İzmir'de ipi göğüsleyen Eğitim-Bir-Sen, sendikacılıkta önemli bir başarı daha elde etti. Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, “Sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

"Tarih yazmaya devam ediyoruz"

Yetki mücadelesinden başarıyla çıktıklarını belirten Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, “İzmir'de 15 yıllık sabırla verilen mücadelenin ardından yeniden yetkili olduk. Sendikacılığı slogandan projeye, kavga etmekten çözüm üreten bir anlayışa dönüştürdük. Şubemiz, eğitim çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, konferanslar, paneller, sanatsal ve sosyal aktiviteler düzenleyerek içi boşaltılmış olan sendikacılığı gerçek yerine taşımıştır. Tüm bunlara karşılık İzmir, Eğitim-Bir-Sen'i görmüş, tanımış, sevmiş ve desteklemiştir. Böylece Eğitim-Bir-Sen'i yeniden yetkili sendika yapmıştır. Bundan sonra da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER