SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Karşıyaka KHK için yürüdü

CHP Karşıyaka'dan hükümlü işçilere destek

27 Şubat 2018 18:31 siyaset 518
Karşıyaka KHK için yürüdü
CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı taşeronlara yönelik çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile hükümlü işçilerin işsiz kalacak olmasına duyarsız kalmadı. Yönetim çarşıdaki ilçe binası önünde eylem yaparak Karşıyaka esnafına ve vatandaşlara bildiri dağıttı.

YÜRÜYÜŞ YAPILDI

CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı, Taşeron Yasası ile bir yıldan fazla hüküm giyen işçilerin, Nisan ayı itibariyle işsiz kalacak olmasına tepki gösterdi. İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, İl ve İlçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ile yüzlerce Karşıyaka Belediyesi çalışanı, Çarşı içinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe sendika temsilcileri de katıldı. Çarşı içinde vatandaşlara ve esnafa bildiri dağıtıldı. Yürüyüş sırasında ‘Hak, Hukuk, Adalet' ile ‘İşçinin Dostu Hüseyin Mutlu' sloganları atıldı.

“SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

Eylemde konuşan CHP Karşıyaka İlçe başkanı Uğur Yıldırım; "Bugün, emeğiyle, alın teriyle, onuruyla ekmek parasını kazanan insanların iş akitlerinin sözleşmelerinin fesih edilmemesi için toplandık. Bugün ülkemiz olağan üstü hal ile yönetilmektedir. Bugün meclis askıya alınmıştır. Bugün işçi ve emekçi kardeşlerimizin emekleri gasp edilmekte haklarına el konulmaktadır. Bugün cezaevlerinde bir yıldan fazla yatan arkadaşlarımız ekmeksiz ve aşsız bırakılacaktır. Biz buna itiraz ediyoruz. Biz diyoruz ki hangi düşünceden olursan ol, hangi siyasi partiden olursan ol, neye inanırsan inan emek en yüce değerdir. Hükümetin, bu yanlıştan en kısa sürede geri dönerek bu mağduriyeti gidermesi gerekiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki ‘İş Aş Özgürlük' herkese gerekir, sizlerin hakları iade edilene kadar takipçisi olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın ”dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER