SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KAZIM SAYIN:

Ak Parti Aliağa İlçe Başkanlığı Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısında yaşanan tartışmalar sonrasında parti binasında basın açıklamasında bulundu.

04 Temmuz 2018 16:54 siyaset 727
KAZIM SAYIN:
DİĞER GÖRSELLER
İlçe Başkanı Kazım Sayın "Olumsuz sözleri iade ediyoruz ve esefle kınıyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımızın hukuki hakları saklı kalmak şartları ile bir daha benzeri olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz” dedi.”
Dün toplanan Aliağa Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısında Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında "İlçemizde yapımı planlanan üniversite, toplu konut alanları ve sanayi yatırımlarının önünü açabilmek adına alt ve üst yapı işleri ve sosyal donatı alanlarının ivedilikle tamamlanmasına ihtiyaç duyulmakta olup, bu amaçla tüm bu yatırımları gerçekleştirebilmek için 50.000.000,00 TL (Elli milyon Türk Lirası) borçlanma yetkisi verilmesi hususunun görüşülmesi.” maddesinde çıkan tartışmalar sonrası Ak Parti Aliağa İlçe Başkanlığı basın açıklamasında bulundu. 
İlçe Binasında gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti İlçe Yönetimi, Meclis üyeleri katıldı. Partisi adına açıklamayı yapan Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın "3 Temmuz Salı günü 18.00'de Belediyemiz Meclis toplantısında istenmeyen ve arzu edilmeyen vahim bir durum gerçekleşmiştir.” dedi. 
Aylık Meclis toplantısı öncesi, partisinin bir gün önce meclis üyeleri ve ilçe başkanı başkanlığında toplanarak gündem maddelerini değerlendirdiklerini belirten Sayın; gündem maddelerinin kendilerine 2 Temmuz Pazartesi günü saat: 17.00'de gerçekleştirecekleri değerlendirme toplantısından 30-40 dakika önce ulaştığını, gündemin geç ulaşmasına şaşırdıklarını ancak bunu yoğunluğa yorduklarını ifade etti.
"50 milyon borçlanmayı basından öğrendik”
İlçe Başkanı Kazım Sayın "Gündem maddelerini tek tek inceledik. 6. Madde olan Ege Üniversitesinin ilgili fakülte talebi ve üniversite alanlarının Çaltılıdere'ye açılması hususunu görüşerek Ak Parti teşkilatı olarak destek verdik. Aliağa'mıza yapılacak her hayırlı işleri her zaman Ak Parti grubu olarak destekledik. 
7.madde de ise 50.000.000 TL Belediyemiz Üniversite, alt yapı ve toplu konut için borçlanma talep etmekteydi. Bu haberi Aliağa'daki yerel bir gazetede 2 Temmuz Pazartesi sürmanşet haber olarak okuduk. Asıl sorun burada oldu. Böyle önemli bir konuyu basından öğrenmek meclis üyelerimizi üzmüştür.” dedi.
"Hiçbir makam baki değildir”
Belediye Başkanı Serkan Acar'ın birkaç gün önceden bu gazete haberi yapılmadan evvel detaylı bilgilendirme yapması gerektiğinin altını çizen Sayın "Belediye Başkanımız bizleri daha önce bilgilendirmiş olsaydı, yapacağı projeleri ayrıntılı anlatmış olsaydı, Aliağa'mızın hayrına ve gelişmesine evet derdik. Bu durumu siyasi olarak da görmedik. Göreve geldiğimde Sayın Belediye Başkanımıza doğru olan her şeyde yanınızdayız demiştik. Borçlanma yetkisi de birkaç gün önceden nereye, nasıl, ne şekilde yapılacağı anlatılabilirdi. Bu şehirde beraber yaşayacağız. Hiçbir makam kimseye baki değildir.” İfadelerinde bulundu.
Meclis toplantısında yaşanılan tartışmayı eleştiren Kazım Sayın "Meclis salonunda yaşananlar şık değildir. Hiçbir arkadaşımız bunu hak etmemiştir. Sürç-i Lisan uygun olmamıştır. Olumsuz sözleri iade ediyoruz ve esefle kınıyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımızın hukuki hakları saklı kalmak şartları ile bir daha benzeri olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz” dedi. 

KAZIM SAYIN:
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER