SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KOÇYİĞİT "BERGAMA İÇİN VARIZ"

Bergama Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan MHP'li Yalçın Koçyiğit ve MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin Gazete Poyraz'a konuştu.

06 Aralık 2018 14:45 siyaset 579
KOÇYİĞİT
Geçtiğimiz hafta MHP Bergama Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren ve bunu kamuoyu ile paylaşan Yalçın Koçyiğit ile başvuru sürecine nasıl karar verdiğini ve Bergama'nın sorunlarını anlattı.

MHP Bergama Belediye Başkan Aday Adayı Yalçın Koçyiğit Bergama'da yıllarını verdiği siyaset arenasında aday adaylık kararını nasıl aldığı sorusuna "Bizim siyasete giriş amacımız Bergama'nın geleceğiyle ilgiliydi. Bergama'nın sorunlarını her yerel seçim sürecinde anlatıyoruz. Artık bu sorunların çözümü için harekete geçmek istediğim için partimin de desteği aday adaylığı başvurumu gerçekleştirdim.” sözleriyle yanıt verdi. 

"Bergama hak ettiği değeri görmüyor” 

Bergama Devlet Hastanesinde Göğüs hastalıkları uzmanı olarak görev yapan ve ilçenin tanınan isimlerinden biri olan Uzm. Dr Yalçın Koçyiğit, "20 yıldır halkla çok iyi diyaloglar kurduk. Onların evlerine girdik, beni günün her saatinde ararlar. Şimdi Bergamalılar ilçenin değişmesini talep ediyor. Geri kalmışlığından kurtulması gerektiğini düşünüyorlar. Tarihten bu güne sağlık kenti olan ve ünlü hekimler yetiştiren Bergama'nın her çağda adını duyurmuş bir yer. Bir hekim olarak Bergama'yı hak ettiği yere getirmek için çabalayacağım. En büyük toprak alanına sahip ilçe olan Bergama, tarihiyle tarımıyla ve üretimini güçlendirerek ilerlemesi gerekirken bu zamana kadar yapılan belediyecilik ilçemizin atıl kalmasına neden olmuştur.  Belediyecilik konusunda yeteri kadar ne içeriye ne de dışarıya hizmet verebilmiş değiliz. Daha önceden popüler olmasına rağmen kendini anlatamamış bir yer olan Bergama'ın gidişatını tersine çevireceğiz. Bergama için varız, birlikte yapacak çok işimiz var.” dedi. 

"Bergama'nın hizmetkarı olacağız”

MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin ise yerel seçimlerde MHP'nin Bergama'da etkili oy aldığını hatırlatarak "Yaklaşan yerel seçimlerde gerek hükümetin gerekse belediyenin yaptıkları ortada. Belediye ve hükümet arasında yaşanan kişisel kavgada Bergama hem Belediye Başkanımızın hem de iktidar partisinin ilçe temsilcisinin kibrinden, çok şey kaybetti. Bürokratların arasındaki tartışmanın bedeli ilçemize fatura edildi. Biz diyoruz ki artık burada Bergama'nın kaybedecek bir saniyesi bir projesi dahi yok. Biz ancak MHP'li bir belediyecilik ile halkla ve hükümetle uzlaşan ve Bergama'nın geleceği için hazır olan kadrolarımızla bu sıkıntılardan kurtulabileceğimizi düşünüyoruz. Buna ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Halkımız bize teveccüh gösterdiğinde belediye başkanımızla ve ekibimizle Bergama'nın hizmetkarı olacağız. Tüm teşkilatımızı bunun için çalıştıracağız. Kimse particilik yapmayacak. Koca bir köy olan Bergama'yı, tarihe mal olmuş Bergama'yı tarih kitaplarında yazdığı gibi, ülkemizde ve yurt dışında tanındığı şekliyle yeniden harekete geçireceğiz. Bu nedenle de Belediye'yi yönetmeye talibiz” şeklinde konuştu. 
İki aday adayının başvurularını gerçekleştirdiğini söyleyen MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin "Genel Merkezimizin verdiği karar doğrultusunda kimi aday gösterirlerse teşkilatımızla birlikte çalışacağız. Bergama'da ittifakın MHP'nin adayı ile gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ama bu kararın muhatabı Genel Merkez'dir. Bu seçim en iddialı olduğumuz seçimdir. Diğer partilerin içerisindeki gruplaşmalar biz de yok. Bu konuda en rahat seçime giren teşkilat MHP Bergama teşkilatıdır.” dedi. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER