SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KUZEY EGE SİYASETTE NİHAYET HATIRLANDI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

31 Mayıs 2019 12:24 siyaset 530
KUZEY EGE SİYASETTE NİHAYET HATIRLANDI
Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı olarak atanan Av. Karem Ali Sürekli yönetim kurulu üyelerinin isimlerini açıklayarak değişime başladı.

Açıklanan isimlere bakıldığında üzerinde uzun uzun çalışıldığı belli olan bir değerlendirme yapmak mümkün. Liste açıklandıktan hemen sonra kuzey Ege'nin ilçelerinde derin bir oh çekildiğini gözlemledik. Neydi bu rahatlamanın sebebi onu anlatmaya çalışalım.

Ak Parti iktidara geldiğinde göstermiş olduğu performans partiyi bu senelere kadar iktidarda tutmuş ancak 2011 yılından itibaren gerek parti içinde gerekse ülke genelinde gidişatta aksaklıkların başladığı konuşulur duruma geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "verdiğiniz mesajı aldık balkon konuşmaları” sonrası yapılan uygulamalarda gerek yoğunluktan gerekse köşe başlarını tutanların savsaklamaları nedeni ile bir türlü karşılık bulmadı.

İşte böyle bir ortamda İzmir İl yönetiminde yapılan değişikliğin getireceği sonuçlar merakla beklenmeye başlandı. Kuruluştan beri çeşitli görevlerle hizmet veren Kerem Ali Sürekli teşkilatı ve sıkıntıları en iyi bilenlerin arasında yer alan bir parti hizmetkârı. Hal böyle olunca çıkaracağı yönetim kurulu listesi merakla beklenir hale geldi.

Liste açıklandığında uzun zamandır 3. 4. Plana atılmış olan kuzey Ege ilçeleri nihayet Aliağa'dan Uğur Türkan, Ahmet Şimşek Bergama'dan Rafet Uslu isimleri yönetim kuruluna girdiler bu isimlere birde İl Gençlik Kollarında Teşkilat Başkanlığı görevine getirilen Aliağa'dan Güven Demirağ'ı da kattığımızda "eh kötünün iyisi” diyebilen partililer bu gelişmeyi olumlu karşıladılar.

2002'den başlayarak İzmir merkezinde gerek İl, ilçe yönetimlerinde gerekse eskiden İl Genel Meclisinde yer alan kuzeyli birçok değerli siyasetçi giderek unutulmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz son 3 yönetimde yer bulan Ahmet Şimşek'in yanında bu güne kadar partinin her kademesinde görev yapmış olan Uğur Türkan yeni il yönetiminde görev alınca değişim hissedilmeye başlandı. Bu kişilerin aktif ve etkin görevler verildiğinde yapabilecekleri ve partiye katkılarının olumlu yönde olacağı kesin olarak beklenilen bir durum.

Merakla beklenilen İl Başkanlığındaki görev dağılımında kuzey Ege temsilcileri aktif görevler ile hizmete devam edebilirlerse kuzey Ege ilçeleri tekrar eski başarılı dönemlerine geri dönebilir diye düşünüyoruz. Tabi ki İlçe yönetimlerinin de tekrar gözden geçilmesi gerektiği gerçeğini unutmadan atılacak adımlar çok önemli. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli belki de tam zamanında bu göreve getirildi. Bu değişim tekrar yukarı trendi yakalamaya vesile olacak diye düşünenlerin sayısı hayli fazla.

İl yönetimi İzmir bölgelerine eşit davranmak ve bütünlüğü sağlamak zorunda. Bölgelerden seçilen isimler de kendilerine geç de olsa verilen bu değerin kıymetini bilerek bölgelerinin tekrar başarılı yıllara geri dönmesinde ağırlıklarını koymaları gerektiğini bilmeleri şarttır.

Birbirinden kopuk ilçe ve il teşkilatlarının başarı sağlaması mümkün değildir. Yönetim ve teşkilat bir bütün olmak zorunda ve bunun için gayret gösterecek kişilere Ak Parti her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Hedef olarak bölgelerimizde yaşayan milletvekilleri çıkarmaya çalışmalı, yerel isimlerle milletvekili çıkarmanın belediye seçimlerine vereceği pozitif katkı göz ardı edilmemelidir.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER