MHP'Lİ IŞIK'TAN TÜRKMEN VURGUSU

"TÜRKMENLER KARIŞTIRILMASIN!"

04 Haziran 2018 15:55 siyaset 41
MHP'Lİ IŞIK'TAN TÜRKMEN VURGUSU
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili adayı Taşkın Işık, 24 Haziran'da milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı için yapılacak seçimler için çalışmalarını sürdürüyor.

MHP İzmir'de parti teşkilatı ile kenetlenerek Cumhur İttifakı'nın seçim projelerini İzmirli seçmenle yüz yüze görüşerek anlattıklarını söyleyen Taşkın Işık, Bornova'daki Türkmen Derneğini ziyaret ederek Türkmenlerin sorunları için çalışacaklarının sözünü verdi.

"TÜRKMENLER KARIŞTIRILMASIN!"
MHP Bornova İlçe Başkanı ile Türkmen Derneği'ne giden MHP İzmir Milletvekili adayı Taşkın Işık, "Suriye'deki iç savaş sonrasında ülkemize gelen öz ve öz Türk olan Türkmen kardeşlerimizin konuğu olduk. Onların sorunları için kalıcı çözümler bulunma noktasında mücadelemizi sürdüreceğiz. Suriyeli mülteci misafirlerimizle Türkmen soydaşlarımızın karıştırılması konusunda sorunlar yaşadıkları ifade edildi. Bu konuda gerek bizin gerekse Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin duruşu bellidir. Biz coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımızla kanımızla bağlıyız. Onların hayat standartlarının yükseltilmesi, sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

HEDEFTE "GÜÇLÜ TÜRKİYE"
Seçim çalışmalarında İzmirliler'le buluştuklarını, gördükleri tepkinin kendilerini de memnun ettiğinin altını çizen MHP İzmir Milletvekili adayı Taşkın Işık, "Devletimize yönelik her cepheden saldırıya karşı şimdi birlik olmak zorundayız. Ekonomik saldırılar da bunun bir parçasıdır. Türk devleti büyük bir ülkedir. Bizi zayıflatmaya çalışanlar tarih diyalektiğinin tokadını bir kere daha yiyecektir. Güçlü Türkiye idealinin önüne kimse, ne yaparsa yapsın geçemeyecek." dedi.