SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MİTİNG GİBİ ADAYLIK AÇIKLAMASI

Menemen'de Cumhuriyet Halk Partisi'nden ilk belediye başkan aday adaylığı açıklaması Serdar Aksoy'dan geldi.

15 Ekim 2018 10:47 siyaset 1046
MİTİNG GİBİ ADAYLIK AÇIKLAMASI
Menemen'de CHP'den ilk belediye başkan aday adaylığı açıklaması Serdar Aksoy'dan geldi. Aksoy dosya almak üzere CHP İlçe binasına yüzlerce kişiyle geldi, hem parti binasında hemde Cumhuriyet Meydanı'nda açıklamalarını destekçilerinin coşkulu tezahüratları altında yaptı.   


CHP Menemen İlçe binasına davul zurna eşliğinde gelen Serdar Aksoy'a dosyasını ilçe başkanının Genel Başkan yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve partili milletvekilleri ile birlikte "Karagöl Ölmesin” mitinginde bulunması nedeniyle İlçe sekreteri Fatih Sabancı verdi. Sabancı ilçede CHP'lilerin coşkusunun artarak devam ettiğini belirterek Aksoy'a başarılar diledi.


HESAP SORAN HALK HESAP VEREN BAŞKAN


Serdar Aksoy; dosyasını aldıktan sonra partililere ve destekçilerine hitaben bir konuşma yaptı. Siyasi geçmişlerinin 1980 öncesi CHP ve sonrasında SHP'ye uzandığını, SHP ve CHP'ye emek vermiş pek çok kişiyle birlikte yola çıktıklarını, babası eski milletvekili Veli Aksoy'la birlikte Menemen ve ülke  siyasetinde rol almış çok sayıda kişinin adını andı. Geçtiğimiz Nisan Ay'ında gayrıresmi olarak aday adayı olduğunu açıkladığını, bu tarihten beri ilçede neredeyse çalmadık kapı bırakmadığını ve sorunları belirlediğini anlatan Aksoy,bunlarla ilgili olarak 19 proje ürettiklerini söyledi. Serdar Aksoy; " En önemli projemiz hesap veren bir belediye başkanı ve hesap soran bir halkı yaratmaktır. Menemen'de toplumsal barışı sağlamak için farklı kökenlerden, farklı siyasi kimliklerden gelmiş pek çok kişiyle birlikte yola çıktık. Değişik siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, birliklerle beraberiz. Önümüzdeki dönem Menemen'e hizmet ederken tüm bu renkleri Halk Meclisi ile birarada tutmak istiyoruz.  Menemen tarım kentidir. Tarım ve hayvancılık kooperatifi köylümüzü ve ürünlerini koruyarak ekonomisini ayağa kaldıracağız "dedi.


BİZ CHP'NİN MİÇOLARIYIZ


 Emiralem bölgesine üniversite, kapalı pazaryeri, roman mahallesinin, Asarlık'ın imarı, taş ocaklarının iptali gibi projeleri iki dönem içinde gerçekleştirip tekrar aday olmayacağını taahhüt eden Aksoy, partiye hizmet eden herkes gibi mevcut Başkan Tahir Şahin'in de elini kaldıracaklarını ve "Sen bizim abimizsin” diyeceklerine vurgu yaptı. "Biz CHP'nin miçolarıyız. Yarın bu parti karaya otursa dahi al bayrak üzerine çakılmış altı oka selamımızı çakar, onunla birlikte batarız. Yaşasın tam bağımsız Türkiye” sözlerini coşkulu alkışlar ve sloganlar arasında  okuduğu şiir ve  İzmir Marşı ile tamamlayan Aksoy partililerle birlikte Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önüne geldi.


Burada da kısa bir konuşma yapan Aksoy geldiği gibi alkış ve tezahüratlarla meydandan uğurlandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER