SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

NEDEN GERİ ÇEKİLDİN

Şimdi seçime 12 saat kala neden geri çekildin?'' sorusunu yöneltti.

15 Nisan 2018 13:27 siyaset 396
NEDEN GERİ ÇEKİLDİN
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir Ticaret Odasında gerçekleşecek olan seçimlerin mevcut Başkanı ve Başkan Adaylarından olan Ekrem Demirtaş'ın yarıştan çekilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş'ın, ‘'Çeyrek asır boyunca İzmir gibi çağdaş bir kentte ticaret erbabının başkanlığını yaptığını'' hatırlatan Bayır, ‘'Onlarca bakan ve iktidarla ilişkiler kurdun. Her zorluğu yenecek deneyim ve tecrübeye sahiptin. Geçen hafta seçimleri kendinden emin bir şekilde kazanacağını belirtmiştin. Şimdi seçime 12 saat kala neden geri çekildin?'' sorusunu yöneltti.

İzmir Ticaret Odasında hafta gerçekleşecek seçimler öncesi, Ekrem Demirtaş'ın geri çekildiğini duyurması, İzmir'de şok etkisi yarattı. Bayır, ‘'İktidar, devlet gücü ve baskısı ile Odaları, Sivil toplum kuruluşlarını ele geçirmek istiyor. Diğer illerde yapılan bu baskıyı İzmir'de de görebiliyoruz. Seçimlerde oy kullanacak üyelerin tüm siyasi baskılara rağmen ve bazı üyelerin Ekrem Demirtaş'a kızgın olmalarına rağmen, Ekrem Beye oy vereceklerini duyuyorduk. Meclis yapısı belli olduğunda, Sayın Demirtaş, 'Benim için kolay bir seçim olacak' ifadelerini kullanmıştı. Şimdi ne oldu da, Ekrem Demirtaş seçime 12 saat kala geri çekildi? Seçimi kazanamama düşüncesi mi, geri çekilme kararında etkili oldu, yoksa başka neden ya da nedenler mi var? Bu, netlik kazanması gereken konuyu Demirtaş'ın kamuoyu ile paylaşması gereklidir.'' Dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER