OSB ler içinde üreten KOBİ lere pahalı doğalgaz yanlışı

Türkiye'nin doğalgaz dağıtıcısı olan BOTAŞ, yıllık 300 bin metreküp altında doğalgaz kullanan işletmelere uyguladığı tarifede OSB'lerdeki küçük işletmeleri unuttu.

05 Ocak 2018 20:30 siyaset 141
OSB ler içinde üreten KOBİ lere pahalı doğalgaz yanlışı
Türkiye'nin doğalgaz dağıtıcısı olan BOTAŞ, yıllık 300 bin metreküp altında doğalgaz kullananişletmelere uyguladığı tarifede OSB'lerdeki küçük işletmeleri unuttu. Konuya ilgili açıklamalardabulunan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, OSB içindekidoğalgaz dağıtımının OSB Bölge Müdürlükleri tarafından yapıldığını belirterek, OSB'ye tek birvanadan giren doğalgazın doğal olarak 300 bin metreküpten fazla olacağını, bu nedenle OSB içindeyer alan ve 300 bin metreküpten az doğalgaz kullanan işletmelerin bu uygulamadanyararlanamadığına dikkat çekti.

Uğurtaş, “Söz konusu uygulama ile OSB'ler dışında kalan işletmeler 1000 metreküp doğalgaza763 TL öderken, bu rakam OSB sınırı içinde olan işletmelere 800 TL olarak yansıyacaktır. Yerli veyabancı sanayi yatırımlarını OSB'lerimize çekmeye çalıştığımız bir dönemde ortaya çıkan böylesineyanlış bir uygulamanın, 2018 yılı Şubat ayı doğalgaz fiyatları belirlenirken düzeltilmesini bekliyoruz”diye konuştu.