SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SERTEL, İTFAİYECİLERLE BİRLİKTE SAHUR YAPTI

CHP'li Sertel: İtfaiyecilik meslek olarak kabul edilmeli

10 Haziran 2018 16:41 siyaset 255
SERTEL, İTFAİYECİLERLE BİRLİKTE SAHUR YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi çalışanlarını ziyaret ederek, birlikte sahur yaptı. Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de itfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmesi için 26. Dönemde kanun teklifi veren ve Meclis kürsüsünden itfaiyecilerin haklarını savunan Atila Sertel, yeni dönemde itfaiyecilerin sorun ve taleplerinin çözümü noktasında çalışmaya devem edeceğini söyledi.

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden CHP İzmir 26. Dönem Milletvekili ve 27. Dönem Adayı Atila Sertel, gece 03:00'te İzmir İtfaiyesi'ni ziyaret ederek nöbettekilerle birlikte sahur yaptı.

"MESLEK SAYILSIN, 3600 UYGULANSIN"

İtfaiyeciler tarafından büyük bir sevgiyle karşılanan Atila Sertel, şunları söyledi:

“26.Dönem'de verdiğim ilk kanun tekliflerinden biri itfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmesiyle ilgilidir. Can tehlikesi altında büyük bir özveriyle görev yapan itfaiyecilerin en önemli taleplerinden birinin meslek olarak kabul edilmek olduğunu biliyorum. Meslek olarak kabul edilmenin yanı sıra polis ve öğretmenlere verileceği belirtilen 3600 ek gösterge itfaiyeciler için de uygulanmalıdır. Toplumun sorunların hemen hepsine duyarsız kalan AKP iktidarı, itfaiyecilerin bu sorunlarını da görmezden gelerek, kanun teklifimi komisyona dahi indirmedi. Meclis kürsüsünden konuştum, duymazdan geldiler. İtfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmemesinin geçerli bir sebebi de yok. Hangi ülkeye bakarsan bak, itfaiyecilik meslektir. Hem de en saygın mesleklerden biri olarak kabul edilir. Ancak ülkemizde meslek olarak kabul edilmiyor ve büro personelleri gibi genel idari hizmetler sınıfı kadrosunda görev görüyorlar. Ben Meclis'te bunu anlattım ama sonuç alamadık ne yazıkki. Yeni dönemde, CHP'nin Meclis çoğunluğunu aldığı bir yapıda bu sorunun mutlaka çözüleceğine inanıyorum.”
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER