SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SON KHK'LER İLE 18 BİN 632 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ, NÜKLEER DÜZENLEME KURUMU OLUŞTURULDU

OHAL'in kaldırılacağının duyurulmasının ardından 701-702 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete'de yayımlandı.

09 Temmuz 2018 14:20 siyaset 359
SON KHK'LER İLE 18 BİN 632 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ, NÜKLEER DÜZENLEME KURUMU OLUŞTURULDU
OHAL kapsamında yayımlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 18 bin 632 kişi ihraç edildi; 12 dernek, 3 gazete ve 1 televizyon kapatıldı. Olağanüstü hal kapsamında 701 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 kamu çalışanı ihraç edildi, 199 akademisyen görevinden uzaklaştırıldı, 12 dernek, 3 gazete ve bir televizyon da kapatıldı.

Bugün öğle saatlerinde yayımlanan 702 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ise Nükleer Düzenleme Kurumu oluşturuldu. Nükleer Düzenleme Kurumu'nun teşkilat ve görevleri ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun hükmünde kararname başlığı ile yayımlanan kararnamenin amacı; "Barışçıl kullanım ilkesi esas alınarak nükleer enerji ve iyonlaştırıcı radyasyona ilişkin faaliyetlerin yürütülmesi sırasında çalışanların, halkın, çevrenin ve gelecek nesillerin iyonlaştırıcı radyasyonun olası zararlı etkilerinden korunmasına yönelik uygulanması gereken temel ilke ve esaslar ile tarafların sorumluluklarını ve bu faaliyetler üzerinde düzenleyici kontrol yetkisini haiz Nükleer Düzenleme Kurumu'nun teşkilat, görev, yetki ve sorumlulukları ile personelinin özlük haklarına ilişkin esasları belirlemektir.” şeklinde açıklandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER