TÜMBELSEN'DEN SÜRGÜNE TEPKİ

Tümbel-sen 2 nolu Şube Yönetim Kurulu Aliağa Belediyesi'nde sürgün edilen üyeleri için bir açıklama yaptı.

24 Mayıs 2019 16:44 siyaset 808
TÜMBELSEN'DEN SÜRGÜNE TEPKİ
Aliağa Belediyesi'nde görev yapan beş müdür, bir şef ve bir memur toplam yedi personelin Çankırı Belediyesi'ne tayin edilmesi üzerine bir açıklama yapan TÜM-BELSEN İzmir 2 NOLU Şube Yönetim Kurulu "işçilerin işten çıkarılmasının ardından sendika üyemiz 7 kişi Çankırı'ya sürgün edildi” dedi. 
Başkan Serkan Acar'ın bu kararının öç alma refleksiyle gerçekleştirilmiş olduğunu ifade eden sendika "İzmir Aliağa'nın MHP'li Belediye Başkanı Serkan Acar Tarafından İkinci döneminin zaferiyle öç alırcasına önce DİSK'e bağlı İşçiler işten çıkarılmıştı. Şimdi ise sendikamız üyesi 5 kişi toplam da 7 kişi Çankırı'ya sürgün edilmiştir. Daha önce hiçbir gerekçe göstermeksizin belediyeye bağlı bulunan müdür, başkan yardımcısı, bürokratı zeytinlik saydırma, evcil hayvan saydırma gibi onur kırıcı görevlere zorlayan Serkan Acar'ı valililik mobbing masasına şikayet ettiğimiz halde hiçbir somut sonuç alamamıştık. Acar şimdi de saldırının dozunu arttırarak üyelerimizi Çankırı Bayramören ve Yapraklı belediyelerine sürgün etmiştir.
MHP'li Serkan Acar 'ı ise bu yanlıştan biran önce dönmeye çağırırken; elbette ki sendika olarak böylesi aleni yaşanan saldırıya karşı duyarsız kalmayacağımızı, hukuksal alanda yapacaklarımızın yanında bu faşizan saldırıyı her alanda teşhir etmeye devam edeceğimizi saygıyla bildiririz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER