SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YEREL YÖNETİMLERDE NİTELİĞİ ARTIRACAĞIZ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

11 Ocak 2019 20:30 siyaset 524
YEREL YÖNETİMLERDE NİTELİĞİ ARTIRACAĞIZ
Yerel Yönetimler ve Toplum Bilimleri Araştırma Geliştirme Eğitim Derneği kuruluşunu tamamladı. Yerinden yönetim kurumları ve özellikle belediyeler, bağlı kuruluşları ile bunların birliklerinin hizmet niteliği ile olanaklarının ve kurumsal yapılarının geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan dernek ilk toplantısını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi.

Başkanlığını Makine Mühendisi Beyhan Şahin'in yaptığı derneğin kurucu üyeleri arasında Metalurji Mühendisi Yüksel Kaya, Mali Müşavir Muhittin Erden, Avukat Gültekin Özdemir, Gazeteci Bülent Pınarbaşı, Spor Eğitmeni Özlem Hanelçi ve Emekli Ender Öztürk yer aldı.

Derneğin kuruluş amaç ve hedefleri ile gerçekleştireceği faaliyetler hakkında bir açıklama yapan Başkan Beyhan Şahin "Türk siyaseti uzun dönemdir bir kısır döngü içerisine girmiş durumda. Ya parası olanlar siyasi tabloyu şekillendiriyor ya da 'benim şu kadar oyum var' diyenler. Mevcut Siyasi Partiler yasası da maalesef buna izin veriyor. Hangi parti olursa olsun; tabanın tercihinin hiçe sayıldığı, görüş ve ideolojinin ikinci üçüncü sıralara itildiği bir dönem yaşıyoruz. Bu da doğal olarak beraberinde siyasi sığlığı getiriyor. Bizler bu eksikliği gidermek üzere çaba göstereceğiz. Öncelikli hedef olarak yerel yönetimlerin nitelikli çalışmalarını sağlamak için her türlü kamu kurumlarına, demokratik kitle örgütlerine, siyasi partilere ve bireylere eğitim vererek niteliği artırmak üzere katkı sunacağız.” dedi.

Bu amaçla çeşitli eğitim programlarını faaliyete geçireceklerini bildiren Şahin, ayrıca yerel yönetimle ilgili yasa, tüzük ve yönetmelik taslakları da hazırlayarak ilgili kurumlara ileteceklerini ve kabul görmesi için çalışacaklarını ifade etti. Başkan Şahin "hedefimiz doğrultusunda çeşitli dernek ve kuruluşlarla, uluslararası örgütlerle de iş birliği yapacağız. Ayrıca belirli periyodlarla hazırlayacağımız araştırma, inceleme ve makaleleri hem dijital ortamdan hem de basılı mecra yoluyla mümkün olduğu kadar geniş kitlelere ulaştıracağız. Türkiye'nin dört bir yanında düzenleyeceğimiz kongre, seminer, sempozyum tarzı çalışmalarımızın yanında yerinden yönetimle ilgili belgelerin toplanacağı belgelikler kurarak bilimsel bir düzenleme ile araştırmacıların hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER