SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EGE'DE RENKLİ BİSİKLET TURU

EGE'DE RENKLİ BİSİKLET TURU

09 Haziran 2018 08:04 spor 365
EGE'DE RENKLİ BİSİKLET TURU
Ege Üniversitesinde “Dünya Bisiklet Günü” ve “Dünya Çevre Günü”ne dikkat çekmek adına “4. Bisiklet Sempozyumu” düzenlendi. “Bisiklet ve Şehir” ile “Bisiklet ve Yaşam” konularının işlendiği sempozyumunun ardından kampüste bisiklet turu yapıldı.

Prof. Dr.Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi önünden başlayan bisiklet turuna Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Pedalperestler, Karşıyaka Velespit, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Bisiklet Grubu, Eşpedal Derneği, Ege Üniveristesi Bisiklet Topluluğu (EBİT), İZGEM ve Ege Üniversitesi öğrencileri katıldı. Turda, İzmir Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı “Kırlangıçlar” olarak adlandırılan bisikletli trafik polisleri de yer aldı.

Carraro, Lapierre ve Whistle sponsorluğunda düzenlenen tur; MÖTBE'den başlayarak, şelale, şölen alanı, Ziraat Fakültesi, KYK Kız Öğrenci Yurdu rotasını takip ettikten sonra tekrar MÖTBE önünde son buldu. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı ve renkli sahnelerin yaşandığı bisiklet turu, büyük ilgi gördü.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER