SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PETKİM'DEN BOCCİA MİLLİ TAKIMI'NA TAM DESTEK

SOCAR Türkiye'nin iştiraki Petkim, Boccia Milli Takımı'nın Resmi Sponsoru oldu.

02 Şubat 2019 11:58 spor 206
PETKİM'DEN BOCCİA MİLLİ TAKIMI'NA TAM DESTEK
SOCAR Türkiye'nin iştiraki ve Türkiye'nin tek entegre petrokimya şirketi Petkim, Türk ekonomisine olduğu gibi sosyal sorumluluk anlayışıyla topluma da katkı sağlamayı sürdürüyor. Bu anlamda, özellikle engelli bireylerin toplumsal hayata katılması noktasında farkındalık oluşturmak ve Boccia engelli sporunun Türkiye'de daha fazla gelişmesine katkı sunmak için Boccia Milli Takımı'na geçtiğimiz yıllarda da desteğini sürdüren Petkim, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile imzalanan anlaşmayla Boccia Milli Takımı'nın Resmi Sponsoru oldu. İzmir'de düzenlenen imza törenine Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Boccia Branşı Sorumlu As Başkanı Selim Özen katıldı. Ayrıca Milli Takım Sporcuları Öner Bozbıyık, Ersoy Türk ve Mustafa Çetin'de katılım gösterdi. 
"Sporcularımız dünyadaki en büyük savaşçı”
Türkiye'de ve uluslar arası arenada başarılara imza atan Boccia Milli Takım Antrenörü Şebnem Sezer konuşmasında kendisinin Boccia Milli Takımı ile tanışma sürecini anlatarak "Her bir beden her bir kimlik benim için ayrı bir hayat hikayesi ile karşılaştım. Bizim sporcularımız sadece bedensel engelli. Bir başkası olmadan bir çok ihtiyaçlarını gerçekleştiremiyorlar ama kocaman yürekleri var. Onlar inanıyorum ki bu dünyadaki en büyük savaşçı. Bizim yürüdüğümüz bu yolda sevgi var, bir olmak var. Onunla bir olup göz göze geldiğinizde yürekten yüreğe konuşma dilini öğrenmeniz lazım. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu çatısı altında biz inandık, istedik ve başardık. Bize inanan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz kocaman bir aileyiz ve ailemiz bugünden itibaren daha da büyüdü. Şimdi sizinle tamam olduk, teşekkür ederiz.” dedi.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Boccia Branşı Sorumlu As Başkanı Selim Özen ise Boccia'nın tarihinden bahsettiği konuşmasında "İyi ki de bu spor branşın as başkanlığını yürütüyorum. Şu an Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu içerisinde en kalabalık sporcu sayısına sahibiz. Biz varız diyerek uluslar arası müsabakalarda Türk bayrağını taşıyor çocuklarımız. Çok kısa bir zamanda başarı elde ettik. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
"Boccia Milli Takımı'nın sponsoru olmaktan gururunu taşıyoruz”
Boccia Milli Takımı'nın resmi sponsorluğunu üstlenen Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, Türkiye sanayisinin üretim gücünü temsil eden Petkim'in sadece Türkiye ekonomisine değil sosyal sorumluluk bilinci ile topluma da değer kattığını söyledi. Boccia Milli Takımı'nın resmi sponsoru olmaktan gurur duyduklarını belirten Mammadov, şöyle devam etti: "Petkim olarak yıllardır eğitim, çevre, spor, kültür ve sanat alanları gibi farklı konularda birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik ancak Boccia'nın bizim için çok özel bir anlamı ve değeri var. Ağır engelli bireylerin toplumda sosyal hayata entegre olması, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri. Biz de Türkiye'de bu amaca katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Federasyonumuzla gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında, milli takımımız geçen sene İtalya'da Boccia Bölgesel Açık Turnuvası'na katıldı. Bu turnuvadan bronz madalyayla dönen millilerimiz, Türkiye'de Boccia tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ancak bizim hedefimiz çok daha büyük! Amacımız, milli takımımızın 2020'de Tokyo'da gerçekleştirilecek Paralimpik Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil etmesi… Milli sporcularımızın motivasyonu ve azmiyle bunu başaracaklarına olan inancım sonsuz. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Boccia Milli Takımımız ile birlikte bu gururu yaşamak bizim için çok değerli ve anlamlı. Her zaman onların yanında olacağız ve hep birlikte yeni başarılara imza atacağız.
"Federasyonumuz için anlamlı bir gün”
Son olarak söz alan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise "Bu gün gerçekten federasyonumuz için oldukça anlamlı bir gün. Böyle bir spor dalına Petkim'in yapmış olduğu sponsorluk katkısı için Sayın Genel Müdürümüz Anar Mammadov'a ve Petkim çalışanlarına çok teşekkütr ediyorum. Petkim hem doğaya hem insana çok saygılı bir kuruluş.Ülke ekonomisine de katkısı büyük bir kuruluş. Her branşamıza sponsor katkısı bulduğumuzda çocuklar gibi seviniyoruz, çünkü çocuklarımızı uluslar arası yarışmalara gönderemediğimiz zaman korkunç derecede karamsar oluyoruz. Petkim bu anlamda Boccia branşımızın bütün sorumluluklarını üstlendi. Bir kez daha kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
Konuşmaların ardından Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk sponsorluk anlaşmasına imza attı. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER