SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

REKTÖR HOTAR BİSİKLET TURU KUPA TÖRENİNDE

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Cumhurbaşkanlığı 54. Bisiklet Turu'nun İstanbul'da düzenlenen ödül törenine katıldı.

16 Ekim 2018 09:57 spor 184
REKTÖR HOTAR BİSİKLET TURU KUPA TÖRENİNDE
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Cumhurbaşkanlığı 54. Bisiklet Turu'nun İstanbul'da düzenlenen ödül törenine katıldı. Bu yıl üst üste 6. kez turun sağlık ekibi olan DEÜ ekibini kutlayan Hotar, "Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası başarıyla son buldu. Bu önemli organizasyonun bir parçası olduğumuz için Dokuz Eylül Üniversitesi olarak gurur duyuyoruz. Başta sağlık ekibimiz olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Cumhurbaşkanlığı 54. Türkiye Bisiklet Turu sona erdi. 6 Ekim'de Konya'da başlayan ve ikinci kez Dünya Turu kategorisinde koşulan turda 20 takımdan 140 sporcu mücadele etti. Euskadi takımından Eduard Prades, 6 etabın sonunda bu sene Türkiye Turu'nu kazanan sporcu oldu. Cumhurbaşkanlığı 54. Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2018) tamamlanmasının ardından ödül töreni düzenlendi. Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ile davetliler katıldı. Törende dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

DEÜ EKİBİNİ KUTLADI
İstanbul'da düzenlenen ödül töreninde konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye'nin; ulusal ve uluslararası alanda önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirterek, "Üniversitemiz, Türk sporuna ve ülkemize katma değer sağlayan organizasyonlara daima tam destek verecektir” dedi. Hotar, "Bu yıl 54. kez koşulan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 9 Ekim'de Konya'da başladı. Bursa -İstanbul arasında yapılan TUR 2018'in 6. ve son etabı, Sultanahmet Meydanı'nda düzenlenen kupa töreniyle son buldu. Turnuvanın sağlık ekibi olan Dokuz Eylül Üniversitesi ekibinin heyecanını İstanbul'a giderek biz de yaşadık. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak 6. kez üst üste 'Tur Sağlık Ekibi' olarak hizmet verdik. Üniversitemiz, sahip olduğu bilimsel ve akademik gücüyle ulusal ve uluslararası organizasyonlara destek vermeye devam edecektir. Bu saygın ekip ruhu ve görev azmi ile çalışan Tıp Fakültemiz Acil Tıp öğretim üyesi ve tur doktoru Prof. Dr. Sedat Yanturalı ve ekibini kutluyorum” dedi.

SÖZCÜ KALIN İLE GÖRÜŞTÜ
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen ödül töreninde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile gündemi değerlendirdi. Törende genel klasmanda birinciliği elde eden Eduard Prades Reverter'e ödülünü Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. Astana Pro takımından Kazakistanlı Alexey Lutsenko ikinci, Team Katusha Alpecin ekibinden Avustralyalı Nathan Haas ise üçüncü sırada yer aldı.

TARİHİ BİR ORGANİZASYONA TANIKLIK ETTİK
54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Tur doktoru Prof. Dr. Sedat Yanturalı da, "Tour of Turkey”nin sporcularına profesör ve üniversite düzeyinde sağlık hizmeti vermenin mutluluğunu yaşadık. Bu yıl güzel bir turnuvaya tanıklık ettik. Rektörümüz Sayın Nükhet15/10/2018Hotar da, İstanbul'a gelerek bizlere onurlandırdı. Önümüzdeki yıllarda da önemli organizasyonların altına Dokuz Eylül Üniversitesi imzasını atmak için çalışacağız” diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER