SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SPORTİF FAALİYETLER HER MAHALLEYE GİRECEK

GENÇLERLE BULUŞTU

04 Haziran 2018 16:08 spor 112
SPORTİF FAALİYETLER HER MAHALLEYE GİRECEK
Tüm spor dallarının Roman mahallelerine girerek, gençlere ulaşmasını sağlayacaklarını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Cemal Bekle, “Roman gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Cemal Bekle, ziyaretlerini Torbalı'da sürdürdü. Vekil adayı Bekle'ye Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, meclis üyesi Şenol Güler ve ilçe teşkilatı eşlik etti. Bekle, Torbalı'ya gerçekleştirdiği ziyaretinde Başkan Görmez'le birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, kahvelere konuk oldu. Vatandaşlarla bol bol sohbet eden ikili, vatandaşın isteklerini dinledi. Başkan Görmez'le Torbalı sokaklarını dolaşan Bekle'yi vatandaşlar büyük bir sevgiyle karşıladı. Gençlerle de bir araya gelen Cemal Bekle, okulla devam oranını artırmak için yapılacak çalışmaları anlattı. Bekle, başta futbol olmak üzere her türlü sportif faaliyetin Roman mahallelerine girmesinin önünü açacaklarını dile getirdi.

GENÇLERLE BULUŞTU
Torbalı Belediyesi'nin iftar yemeğine katılan Bekle, programın ardından gençlik kolları ilçe teşkilatı ile gençlerin sorunlarını masaya yatırdı. Bekle, sporun gençler üzerindeki olumlu etkilerine dikkati çekti.  Roman çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak ve okul terklerinin önüne geçmek için spor faaliyetleri yaygınlaştıracak çalışmalar yapılacağını ifade eden Vekil adayı Bekle şu ifadeleri kullandı: “Roman çocuklarımızın sportif faaliyetlerle geleceğe adım atmalarını istiyoruz. Gençlerimizi de kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın bir yolu eğitim, diğer bir yolu ise sportif faaliyetler. Her iki alanda da farklı projeleri hayata geçireceğiz. Amacımız gençlerimizi yüzme, futbol, voleybol gibi spor faaliyetlerle geleceğe hazırlamak olacak.”

‘SPORUN KATKISI BÜYÜK'
Gençleri spora yönlendirecek çalışmalar için harekete geçeceğini vurgulayan Bekle, “Günümüzde kötü alışkanlıklar ve zararlı maddelerin yaygınlaşmasını önlemek büyük bir önem taşıyor. Türkiye'nin genelindeki Roman mahallerimizdeki gençlerimize bu nokta da bir el uzatmak istiyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtarmanın en önemli yolu sanat ve spordur. Spora yapılacak yatırımların geri dönüşü geleceğe dönük, sağlıklı bir hayatın da teminatı anlamına geliyor. Spora yapılan her yatırım, sporun birleştirici ruhu kötü alışkanlıklarla mücadelede önleyici olma konusunda çok büyük katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER