Bir Bağlama Bin Türkü

Selçuk Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatro'da “Bir Bağlama Bin Türkü” Gecesi düzenlendi.

29 Mayıs 2017 13:08 yerel 417
Bir Bağlama Bin Türkü
Selçuk Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatro'da “Bir Bağlama Bin Türkü” Gecesi düzenlendi. Neyzen Murat Gezer'in birbirinden güzel türküler söylediği gecede katılımcılar keyifli bir gece geçirdi.

Selçuk Belediyesi Sanat Evi Müzik Eğitmeni Neyzen Murat Gezer tarafından daha öncesinde Selçuk Efes Kent Belleği'nde düzenlenen türkü gecesinin ardından, Selçuklular bu kez “Bir Bağlama Bin Türkü” ile müzik ziyafeti yaşadı.Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'nın da dinleyiciler arasında yer aldığı gecede Neyzen Murat Gezer'in öğrencileri de başarılı performanslar sergiledi. Anadolu'nun farklı yörelerinden, farklı zamanlardan birbirinden güzel türküler Selçuklular'a müzik ziyafeti yaşattı.
Gecenin sonunda Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Neyzen Murat Gezer'e çiçek vererek; Selçuklulara çok güzel bir türkü gecesi yaşattığı için teşekkür etti.