SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TORBALI DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “bu kutsal vatanın nasıl savunulduğunu, korunduğunu genç kuşaklar araştırmalıdır

09 Ocak 2018 01:21 yerel 316
TORBALI DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI
Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “bu kutsal vatanın nasıl savunulduğunu, korunduğunu genç kuşaklar araştırmalıdır”

103 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekâtı'nda Allah'u Ekber Dağları'nda donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik Torbalı'da dualarla anıldı. Bu yıl ikincisi gerçekleşen Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Yürüyüşü'ne Torbalı halkı da yoğun ilgi gösterdi.

TORBALI Belediyesi ve İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Yürüyüşünde dualar okundu. Konuşmalar yapıldı, gözyaşları döküldü.Torbalı halkının da yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş Sadık İleri Bulvarı'nda başladı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile önce belediye meydanına, oradan da Şehitler Anıtı'na sloganlar atarak yürüdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen anma töreni, gördüğü yoğun ilgi sebebiyle bir kez daha Torbalı'da gerçekleşti

.BAŞKAN GÖRMEZ'DEN TEŞEKKÜRŞEHITLER

 Anıtı'na karanfil bırakan binlerce Torbalılı vatandaş, şehitlerimiz için yapılan duaya katıldı. Burada bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü'nü bu yıl da ilçemizde gerçekleştirme kararı alan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'müze teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe katılarak ilçemize yakışır bir yürüyüşün gerçekleşmesinde emeği geçen siz değerli Torbalılı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Genç kuşakların yakın tarihimizi bilmesi çok önemli. Bu kutsal vatan toprakların şartlar ne olursa olsun nasıl korunduğunu, savunulduğunu, uğrunda nasıl korkusuzca, kahramanca şehit olduğumuzu çocuklarımızın bilmesi gerekiyor. Tarihini, geçmişini bilmeyenler geleceği doğru algılayamazlar, olası tuzakları öngöremezler”” dedi

.“BU TOPRAKLAR ÇOK KAHRAMAN YETIŞTIRDI”TARIHIMIZIN

şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla yazıldığını belirten Başkan Görmez, “Türk milletinin tarihi şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla doludur. Dünyada başka hiçbir millet yoktur ki şehadete gülerek ve koşarak gitsin. Yemen'de, Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, ve yakın tarihte 15 Temmuz'da Hakk'a yürüyen milletimiz, vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmıştır. Bu milletin bağrından Seyit Onbaşı, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi birçok kahraman yetişmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi milletimizin bugünden sonra da vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için gözünü kırpmadan, seve seve şehadete yürüyeceğinden şüphemiz yoktur. Bu vesile ile bundan tam 103 yıl önce Allah'u Ekber dağlarında donarak şehit düşen 90 bin kahramanımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

Etkinliğin sonunda Torbalı Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER